12. 3. 2019

Splněný sen, jásal Král po premiérové nominaci do reprezentace

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý nominoval na kvalifikační zápas v Anglii a přípravné utkání proti Brazílii i jednoho nováčka. Slávistický záložník Alex Král se ve dvaceti letech dočkal premiérové pozvánky do národního týmu. „Splněný sen!“ říká.

Bylo to pro vás překvapení, když jste se o nominaci dozvěděl?

Velké! Pozvánku do reprezentace jsem ještě nedostal a nečekal jsem, že by mohla přijít takhle brzy. Ale samozřejmě jsem moc rád.

Vůbec jste před oznámením nominace nedoufal?

Já jsem nad tím vlastně nepřemýšlel. Soustředil jsem se na Slavii a byl jsem taky v kontaktu s trenérem Krejčím, se kterým jsem komunikoval kvůli reprezentační jedenadvacítce. Vážně jsem neměl nejmenší tušení, že bych se mohl dostat do áčka. Ve všech mládežnických reprezentacích nám trenéři říkali, že vrchol je v áčku. No a ta šance teď pro mě přišla.

Nominace A týmu na zápasy s Anglií a Brazílií

Reprezentaci čekají zápasy v Anglii a doma proti Brazílii. Umocňuje to vaši radost?

Obrovskou radost bych měl, i kdybychom hráli s někým jiným. Vždyť je to pozvánka do reprezentace! Ale ano, samozřejmě se na tyhle zápasy moc těším.

V nominaci jsou i další hráči ze Slavie. Tím pro vás začátek bude jednodušší, že?

Spoluhráči už mi psali, že blahopřejí a že je to super. Jasně, jsem rád, že nás v týmu ze Slavie bude víc. Ale vzhledem k výkonům Slavie si troufám říct, že si to kluci zaslouží. Každopádně se těším i na ostatní – až poznám nové kluky a třeba od nich posbírám i nějaké zkušenosti. V nominaci je hodně hráčů ze zahraničí, tak i z tohohle pohledu to pro mě bude přínosem.

A na jakého hráče z Anglie nebo Brazílie se těšíte nejvíc?

Škoda, že v brazilské nominaci není David Luiz.Ale i tak proti nám bude stát v obou zápasech spousta hvězd. Věřím, že si to naši fanoušci užijou.