10. 1. 2020

Společnost TCL se stala novým partnerem české reprezentace

Novým Premium partnerem české fotbalové reprezentace se stala společnost TCL. Druhý největší výrobce televizorů na světě se bude angažovat v několika oblastech a představil i ambasadora Pavla Horvátha.

Zástupci obou stran prezentovali partnerství na tiskové konferenci v sídle Fotbalové asociace České republiky (FAČR) v Praze na Strahově.

„Jsme moc rádi, že v portfoliu partnerů české reprezentace můžeme přivítat právě TCL. Těší mě, že s národním týmem chce spojit jméno tak velká společnost, která patří k předním světovým výrobcům elektroniky. Věřím, že půjde o úspěšné a oboustranně prospěšné spojení,“ uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Představitelé TCL sledovali českou fotbalovou reprezentaci v jejích úspěšných bojích o postup na mistrovství Evropy 2020. A například historické vítězství 2:1 nad Anglií viděli přímo v Praze na stadionu na vlastní oči.

„Byli jsme nadšení, v jaké euforii český tým hrál. Zaujali nás hráči jako Tomáš Vaclík nebo záložník Alex Král. Hned po zápase jsme oslovili fotbalovou asociaci s nabídkou stát se Premium partnerem národního týmu,“ poznamenal Hyundong Kim, Head of Marketing TCL pro střední a východní Evropu.

Lokálním ambasadorem značky bude Pavel Horváth, bývalý reprezentační záložník a nyní trenér Viktorie Plzeň „B“.

„Jsem rád, že i po konci aktivní kariéry jsem mohl zůstat u fotbalu, protože je to vlastně celý můj život. Mám tak pořád možnost se živit tím, co mě baví. Tohle byla příležitost, jak se alespoň trochu znovu stát součástí národního týmu, a proto chci poděkovat lidem z TCL, že mi tuto příležitost dali,“ řekl Horváth na tiskové konferenci.

TCL se plánuje podílet na fanzóně, která vznikne během EURO 2020. Bude také partnerem České televize a její ankety Gól týdne, měsíce a roku. V neposlední řadě podpoří projekt reprezentačního gólmana Tomáše Vaclíka „732x244“, kam lidé z celého světa posílají snímky fotbalových branek.

Společnost TCL patří k předním světovým výrobcům spotřební elektroniky od televizorů přes mobilní telefony až po produkty pro chytrou domácnost. Založena byla v roce 1981 v Číně a v současnosti rozvíjí své aktivity na více než 160 trzích po celém světě.