9. 10. 2018

„Spravedlivá remíza v utkání s velmi dobrým tempem,“ hodnotil utkání se Slovenskem trenér Bejbl

Český výběr do 16 let odehrál první ze dvou říjnových přípravných utkání se stejně starými protivníky ze Slovenska. Výběr trenéra Radka Bejbla se ujal vedení díky brance Karabce, ale soupeř dokázal srovnat na konečných 1:1.

„V prvním poločase se nám hra dařila vcelku dle našich představ a měli jsme i kvalitní výstavbu hry a přechodovou fázi. Bohužel jsme byli příliš nepřesní a zbrklí v zakončení, zejména neproměnění čtyř slibných šancí nás ve výsledku může opravdu mrzet. V závěrečných 10 minutách prvního poločasu, jsme ztratili přesnost a tím i kontrolu nad utkáním,“ hodnotil utkání trenér Radek Bejbl.

„Úvod druhého poločasu byl poměrně nepřesný z obou stran, ovšem za náš tým vstřelil branku Karabec, po pěkné individuální akci Vydry. Bohužel soupeř brzy zaslouženě vyrovnal, po sérii nebezpečných příležitostí. Závěrečných 20 minut se hra přelévala ze strany na stranu a obě mužstva chtěla utkání rozhodnout ve svůj prospěch, avšak šance na obou stranách hřiště zůstali neproměněny. Celkově utkání hodnotím pozitivně. Hráči se snažili o konstruktivní kombinační fotbal a utkání mělo velmi dobré tempo. Soupeř se prezentoval technickým běhavým fotbalem a z tohoto pohledu je remíza pravděpodobně spravedlivá.“

ČR U16 – Slovensko U16 1:1 (0:0)

Branky: 53. Karabec – 60. Jambor.

Sestava ČR: Vágner – Šimoník (83. Burgo), Vojtíšek (67. Vitík), Endl, Fojt - Karabec (67. Daněk), Kudela (37’ Vydra), Drozd - Uriča, Vecheta (83. Seehof), Guzík (59. Obadal).

Druhé vzájemné utkání se hraje ve čtvrtek 11. října od 12:00 v Ilavě.