6. 10. 2019

Sraz U21: zraněného Žitného nahradí Douděra

Reprezentace do 21 let nedělním srazem začíná obracet veškerou koncentraci k říjnovým zápasům kvalifikace mistrovství Evropy, které můžou hodně napovědět v boji o šampionát. Domácí zápasy s Řeckem (10. října, Karviná) a Skotskem (14. října, Uherské Hradiště), které zatím neztratily ani bod, znamenají momentální velké výzvy.

Kouč Karel Krejčí ale také počítá nepříjemné ztráty. Tou nejčerstvější je absence ofenzivního univerzála z Teplic Patrika Žitného, jehož ve výběru střídá David Douděra z pražské Dukly.

„O možném výpadku Žitného jsme měli náznaky už několik dní. I když jeho absence asi nebude nějak dlouhá, nemá cenu sem brát hráče, který není stoprocentně zdráv. Původně jsem zvažoval povolání Graiciara nebo Fukaly, kteří však také nejsou zcela fit. Proto bereme Davida Douděru, je u nás prověřený a absolvoval s námi zatím všechny akce,“ řekl Krejčí k aktuální změně v nominaci.

Žitný není jediným výpadkem z optimálního výběru: dlouhodobě mimo hru jsou útočník Václav Drchal, brankář Jiří Letáček a na marodku přibyl i záložník Ladislav Krejčí.

 

V Benicích u Prahy, kde tým „lvíčat“ tradičně zahajuje své zápasové mise, v neděli nebylo živo jako obvykle: na srazu byla jen menší část nominovaných hráčů. Většina z nich v neděli dohrávala ligové zápasy, krajánek Michal Sadílek z PSV Eindhoven v nedeli odpoledne odehrál celý vítězný zápas proti Venlo (4:1).

Na srazu se však představili všichni nováčci – až na Jakuba Klímu z Mladé Boleslavi, jenž odpoledne absolvoval zápas s Plzní. Jihlavský záložník Tomáš Smejkal, záložník Příbrami Matěj Polidar a brněnský forvard Antonín Růsek se už odpoledne v Benicích hlásili.

„Teď hlavně věřím, že už v tomto složení zůstaneme a do týmu už nebudeme muset sahat kvůli nějakým vynuceným absencím. Musíme se hned od pondělí soustředit na práci, protože je před námi hodně důležitý týden, který musíme bezpodmínečně zvládnout. Těšíme se na Moravu a výborné fanoušky," prohlásil Krejčí.

Jednadvacítku v pondělí dopoledne čeká vlakový přesun na sever Moravy, v Karviné bude trénovat až do čtvrtečního zápasu s Řeckem (17:00). V pátek se přesune do Zlína a příští pondělí v Uherském Hradišti hostí Skotsko (17:00).