27. 3. 2017

Starší Švédové zvládli lépe koncovku

Reprezentace do 20 let ve svém druhém utkání na soustředění ve španělské Marbelle podlehla jedenadvacítce Švédska 0:4.

Švédové pojali zápas jako přípravu na blížící se evropský šampionát hráčů do 21 let a proti o rok mladšímu českému výběru se dokázali prosadit.

"Výsledkově jsme utkání nezvládli, narazili jsme opravdu na těžkého soupeře, který se připravuje na mistrovství Evropy jedenadvacítek v Polsku, kde obhajuje titul a bude mít podle mě ty nejvyšší ambice. Bylo to pro nás složité. Švédové dominovalli na míči, my jsme měli hodně ztrát, a přestože jsme působili možná organizovaněji než v prvním zápase s Dánskem, tak to na Švédy nestačilo. Vítězství Švédů je zasloužené. Jenom bych si přál, aby to pro naše kluky bylo do dalších zápasů ponaučením. Já si z téhle první akce odvážím hodně učebního materiálu, prostřídal jsem během těchto dvou zápasů všechny nominované hráče a udělal jsem si nějaký obrázek na každého z nich. To je pro mě pozitivní, a i když jsme ta utkání výsledkově nezvládli, tak věřím, že do budoucna se z toho můžeme ponaučit a vzít si i z této akce něco pozitivního," zhodnotil soustředění ve Španělsku trenér Karel Krejčí.

Statistika zápasu

Švédsko "21" - Česká republika "20" 4:0 (2:0)

Góly: 33. a 44. Strandberg, 55. Mrabti, 80. Tankovic.
Sestava ČR: Nemrava - Šural, Bezpalec, Takács, Kvída - Kulhánek (80. Buchvaldek), Hlavatý (65. Machalík) - Ladra (80. Puchel), Hašek (46. Helešic), Suchan (65. Trubač) - Kuchta (46. Zajíc). Trenér: Krejčí.