20. 11. 2020

Statistiky úspěšné Ligy národů

Šest zápasů, čtyři výhry a dvě prohry. To jsou základní a hlavní statistiky české fotbalové reprezentace v rámci Ligy národů 2020/2021, ve které dokázala ovládnout svou skupinu a postoupit mezi elitu. Jaké jsou další statistiky?

Český výběr se v šesti zápasech prosadil celkem devětkrát střelecky, což znamená 1,5 branky na zápas. Darida a spol. na to potřebovali 83 střeleckých pokusů, přičemž oficiální web soutěže uefa.com uvádí, že český tým vyslal 26 střel na branku soupeře.

Dalších čtrnáct střel zablokovali hráči soupeřova týmu a 43 střeleckých pokusů šlo mimo tři tyče.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého během šesti zápasů nasbírali 175 centrů, z toho 84 přesných, což znamená 48% úspěšnost.

V šesti odehraných utkání si český tým udržel 83% přesnost přihrávek, když z 2969 přihrávek bylo 2474 přesných.

Zápasy Lize národů přinesly v šesti zápasech dvě čistá konta, v obou posledních zápasech soutěže proti Izraeli a Slovensku. V dalších zápasech tým inkasoval pětkrát, z toho tři góly od Skotska a po jednom gólu od Izraele a Slovenska.

Vladimír Coufal nejvytíženějším hráčem

Do všech šesti utkání nezasáhl žádný český fotbalista, což je logické s ohledem na okolnosti zářijového srazu, kdy proti Skotsku musel nastoupit narychlo sestavený náhradní tým.

Do pěti utkání nastoupilo pět hráčů – Masopust, Darida, Král, Vaclík a Coufal. Právě posledně jmenovaný Vladimír Coufal odehrál kompletních 450 minut. Vladimír Darida o tři minuty méně, Alex Král o třináct minut méně. Ve čtyřech utkáních se představili Tomáš Souček a Matěj Vydra.

Do statistiky se zapsalo osm různých střelců, nikdo z hráčů se neprosadil víc než jednou. Devátý gól bude ve statistikách veden jako vlastní gól ze zápasu v Izraeli.

  • Střelci: Vladimír Coufal, Vladimír Darida, Bořek Dočkal, Jakub Pešek, Tomáš Souček, Matěj Vydra, Michael Krmenčík a Zdeněk Ondrášek.

Sedm hráčů se během šesti utkání zapsalo do statistik, co se týče žlutých karet. Nikdo z českých hráčů nedostal kartu červenou.

  • Žluté karty: Jan Bořil, Adam Jánoš, Tomáš Malinský, Lukáš Masopust, Zdeněk Ondrášek, Vladimír Coufal a Vladimír Darida.

Český tým je v žebříčku vítězů jednotlivých skupin Ligy národů na sedmém místě. Kromě čtyřky finalistů (Francie, Belgie, Itálie a Španělsko) je před českým mužstvem ještě Wales a Rakousko.