6. 9. 2021

Suchopárek: Byl to opět týmový výkon, máme na čem stavět

Česká reprezentace do 21 let zvládla i druhý zápas na startu nové kvalifikace. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka porazili Albánii a nový hlavní trenér "lvíčat" mohl být po utkání spokojený. 

 

„Zápas hodnotím samozřejmě pozitivně, i když jsme mohli zvítězit větším brankovým rozdílem. Splnili jsme to, co jsme chtěli. Vyhrát s nulou a zvýšit efektivitu v útočné fázi. Pomohl nám k tomu na začátku i hostující brankář, ale na druhou stranu hráči splnili to, že dohrávali všechny situace a odměnili se za to,“ uvedl trenér Suchopárek na pozápasové tiskové konferenci.

„Jsem také rád, že se prosadil třeba Pavel Šulc, který na gól čekal velmi dlouho. Máme ale radost ze všech gólů a opět se ukázalo, že to není mužstvo o jednom nebo dvou hráčích, ale byl to dobrý týmový výkon,“ pokračoval trenér.

Plzeňský Pavel Šulc přidal čtvrtý gól zápasu, byl to jeho druhý reprezentační gól v dresu jednadvacítky. Naposledy se trefil loni v září proti San Marinu.

„S Pavlem Šulcem jsme mluvili a byl připravený, že půjde do hry až v jeho průběhu. Měl v prvním zápase nějaké náznaky, ale trpěl, stejně jako celý tým, kvůli tomu, že jsme měli málo hráčů v pokutovém území. Hrát jen na odražené míče, to se nedá. Proti Albánii jsme měli v pokutovém území mnohem více hráčů a jsem rád, že jsme to nešmrdlali někde třicet nebo padesát metrů od branky,“ uvedl kouč, jenž si pochvaluje, jak se nově se tvořící tým sžívá.

„Určitě si cením spolupráce a atmosféry v mužstvu, která se vyvíjí. Ani jedna strana, hráči i my trenéři, jsme se neznali úplně všichni a nevěděli jsme o všech všechno. Bylo důležité se vzájemně poznat. Jsem moc rád, že hráči dokázali postupem času určitou počáteční nervozitu odstranit a všichni pracovali na sto procent. Cením si toho, že jsme vyhráli oba domácí zápasy, protože pokud chceme pomýšlet na postup na šampionát, a my chceme, tak nesmíme ztrácet v domácích zápasech,“ řekl jasně trenér Suchopárek.

Bývalý reprezentant a dlouholetý mládežnických trenér byl spokojený s tím, že se tentokrát zápas rozhodl už v prvním poločase.

„Vždy je lepší, když se rozhodne brzy. Soupeř po dvou rychlých gólech omezil svou aktivitu. Byly tam ale některé pasáže, kdy ukázal, že mají dobré fotbalisty. Myslím si ale, že jsme je dokázali ve všech směrech eliminovat a nepustili jsme je do žádné vážné situace,“ uvedl trenér.

Na první dvou českých gólech se výrazně podílel albánský brankář Alia, kterému v prvním případě vypadl míč z náruče a před druhou dorážku míč jen vyrazil před sebe. 

„To, že bude zrovna tento brankář chybovat, jsme načtené neměli. Bylo více variant, kdo by mohl nastoupit. Byla na něm opravdu vidět nervozita, protože když to z něj spadlo, tak ve druhém poločase své mužstvo zachránil od inkasování dalších branek a prohry větším rozdílem. Šancí jsme měli dost, je dobře, že jsme si je vypracovali. Budeme na tom dál pracovat, protože kluci na sobě stále můžou víc a víc pracovat, aby dávali víc a víc gólů,“ řekl trenér Suchopárek.

„Jsem rád, že hráči, kteří nepodali takový očekávaný výkon v prvním zápase, tentokrát hráli lépe a dali i branku. Nechci říkat, že je mi jedno, kdo góly dá, ale myslím, že tým táhne za jeden provaz a hráči si to navzájem přejí. To se mi líbí,“ dodal trenér. 

ČR U21 - Albánie U21 (6. 9. 2021)