18. 7. 2019

Suchopárek: Cenné čisté konto, v útoku jsme příliš zbrklí

Český tým do 19 let nedokázal vstřelit branku ani v druhém utkání v Arménii na závěrečném evropském šampionátu, když remizoval s Norskem 0:0. Stále však má český výběr šanci postoupit do semifinále. Trenér Jan Suchopárek si cenil po zápase čistého konta a věří ve zlepšení ofenzivní fáze hry.

„Remíza 0:0 nám umožňuje bojovat až do posledního zápasu ve skupině. Závěr zápas byl nejvydařenější pasáží našeho týmu. Konec utkání byl pozitivní a předurčující, abychom ten závěrečný zápas zvládli,“ uvedl po utkání trenér Jan Suchopárek.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas proti soupeři, který hraje v trochu zvláštním, ale účelném rozestavení. V prvním poločase jsme hodně propadali a soupeř měl hodně situací po centrech ze strany. Až na pár výjimek jsme dobře hráče nabírali v pokutovém území, což jsme hodně zlepšili oproti úvodnímu zápasu s Francií,“ pokračoval trenér.

„Pokud utkání Francie s Irskem dopadne podle předpokladů, tak si to s Irskem pravděpodobně rozdáme v posledním utkání o postup ze skupiny, ale uvidíme, Fracnouzi pořád můžou v posledním zápase prohrát s Norskem, tak to nemáme šanci na postup ani my, ani Irové,“ uvedl trenér.

Český tým ani v druhém utkání na evropském šampionátu nevstřelil gól. „Musíme si přiznat, že jsme ani nebyli tolikrát blízko k tomu, abychom byli schopni gól vstřelit. Pozitivem je po delší době čisté konto, s tím jsem spokojený. Věřím, že v posledním zápase se zlepší i útočná fáze a kluci přestanou být tak zbrklí a nepřesní. V tom máme velký handicap oproti soupeřům,“ dodal trenér Suchopárek.