17. 11. 2018

Suchopárek: "Fotbal byl spravedlivý, nezasloužili jsme si nevyhrát."

Reprezentační výběr do 19 let si zajistil díky výhře nad Makedonií postup do jarní elitní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát. Trenér Jan Suchopárek byl po utkání spokojený jak s hrou týmu, tak s jistotou postupu. 

„Jsme spokojení s postupem, ale také s předvedenou hrou. Tedy až na konec utkání, kdy jsme panikařili a soupeře měl určité šance a mohl vyrovnat. Fotbal byl ale tentokrát spravedlivý, protože jsme si nezasloužili ztratit body,“ uvedl po zápase trenér Jan Suchopárek.

„Za stavu 2:0 jsme měli velkou šanci, pak jsme si dali v podstatě vlastní gól…soupeř v podstatě až v úplném závěru poprvé vystřelil na branku. Na druhou stranu jsme dobře napadali soupeře po ztrátě míče, ale zároveň v tom stále máme nedostatky, nedokážeme si tolik vyhovět například při přečíslení. Stále máme na čem pracovat,“ pokračoval Suchopárek.

„Čeká nás poslední zápas a na mužstvu vidím zdravou atmosféru. Je vidět, že všichni tím žijí, z čehož mám radost. A potěšila mě i kvalita hry. Šli jsme trochu do risku, protože jsme měli tvořivé hráče na úkor vyšších hráčů, ale naštěstí nás to při standardních situacích nevytrestalo. Bylo vidět, že hráči kvalitu mají, jen nám chybělo přesné zakončení, abychom zúročili všechny příležitosti."

V posledním utkání se střetnou čeští hráči s Chorvatskem, které v úvodním zápase remizovala s Makedonií a následně porazilo Lucembursko.

„Řekl bych, že nastoupíme v nejsilnějším možném složení, ale budeme přemýšlet nad sestavou kvůli žlutým kartám, protože po dvou žlutých kartách se v další fázi stojí, takže možná k nějakým změnám dojde. Byla by škoda, kdyby se nám vykartovalo třeba šest hráčů.“