23. 9. 2022

Suchopárek: Máme náskok, ale odveta bude náročná

V den svých třiapadesátých narozenin vedl Jan Suchopárek českou jednadvacítku v prvním utkání baráže o postup na ME v roce 2023. A jeho svěřenci mu výhrou 2:1 na Islandu narozeninový den nepokazili.

Domácí výběr se dostal do vedení 1:0 po penaltě, ale český tým nejprve rychle vyrovnal zásluhou Matěje Valenty a v druhém poločase dokonal obrat skóre Václav Sejk.

„Myslím, že jsme proti těžkému soupeři zaslouženě vyhráli. Sice se nám v určitých pasážích nedařilo tolik kombinovat, ale odehráli jsme dobré utkání, co se týče soubojů. Měli jsme v průběhu utkání i další šance. Trochu bych jen hráčům vytkl závěr zápasu, kdy to vypadalo, že chceme zápas jen dohrát a odbránit. Tím jsme umožnili soupeři dostat se do tlaku. Nechybělo moc a mohli jsme o vítězství přijít,“ uvedl Jan Suchopárek na úvod pozápasové tiskové konference.

Jedním z hrdinů zápasu byl Matěj Valenta, pro kterého to byl teprve druhý start v dresu české jednadvacítky. A hned se prosadil gólem.

„Jeho nasazení do zápasu předcházelo několik věcí. Po jeho přesunu do Liberce má větší vytíženost, i když dostal červenou kartu a nehrál dva zápasy. Má velmi dobrá řešení různých situací, což dokázal i jeho gól bodlem. Navíc tam je dobrá součinnost s Lukášem Červem z Liberce. A líbí se nám i jeho práce v tréninku, to také rozhodlo v jeho prospěch,“ prozradil Suchopárek po zápase.

Právě vyrovnávací gól, který přišel jen po sedmi minutách od inkasování z penalty, byl hodně důležitý. „Nebyli jsme na začátku zápasu tak precizní, z čehož nakonec vyústila ta penalta, ke které se soupeř dostal i přesto, že jsme měli míč ve svém držení,“ pokračoval Suchopárek.

Odveta baráže se hraje v úterý 27. září v Českých Budějovicích s výkopem také v 18:00. Vstupenky na domácí utkání lze zakoupit na webu www.ticketportal.cz

„Odveta bude neméně náročná. Sice máme náskok jedné branky, ale bylo by hloupé jen bránit. Když jsme byli aktivní, tak jsme měli navrch. A myslím, že nám bude hrát do karet i přírodní trávník, na který jsme více zvyklí,“ pokračoval Suchopárek.

„Mužstvo podalo velmi dobrý výkon. Z různých důvodů jsme přišli o hráče, se kterými jsme počítali do základní sestavy. Nějací hráči mají po zápase menší šrámy, ale uvidíme, jak na tom budeme po návratu do Čech. Osobně moc zásahu do sestavy nečekám,“ dodal Suchopárek směrem k odvetnému utkání.

Baráž ME 2023: Island U21 - ČR U21 (23. 9. 2022)