5. 9. 2021

Suchopárek před Albánií: Sestava bude tentokrát ofenzivnější!

Česká reprezentace do 21 let má před sebou pondělní druhý zápas nové kvalifikace. Po úvodní výhře 1:0 nad Slovinskem čeká svěřence trenéra Jana Suchopárka Albánie. 

Trenére, Albánie je jiný soupeř než Slovinsko, jaké se chystají změny?

Naše sestava bude ofenzivnější oproti prvnímu zápasu, i když jsme nemysleli jen na defenzivu. Do druhého zápasu chceme nastoupit s hráči, se kterými jsme uspěli v prvním zápase.

Albánie zvítězila v červnu v Andoře 3:0. Jsou tři vstřelené góly varováním pro českou defenzivu?

Máme záznamy zápasů k dispozici, někteří jejich hráči už hráli v minulém kvalifikačním cyklu. Hráče jsme varovali před podceněním soupeře, protože dokážou hrát konsolidovaně. Mají výborné individuality včetně třeba Ernesta Muciho, který byl povolán z reprezentačního A týmu. Hrál nedávno za Legii Varšava proti Slavii. Ale jsem přesvědčený, že jsme schopni utkání zvládnout.

Oba zápasy se hrají v Českých Budějovicích, diváci vytvořili příjemnou atmosféru. Je to pro zápasy jednadvacítky ideální místo? 

Budějovice jsou pro nás ideální místo i stadion. Potvrdilo se to už v prvním utkání, kdy diváci vytvořili skvělou atmosféru, ale věřím, že by jich mohlo přijít i víc. Doufám, že budeme další zápasy hrát i v jiných regionech a budeme mít možnost dělat našemu fotbalu reklamu i jinde. Pro hráče je to zároveň odměna hrát před domácími fanoušky a motivace v jednom.

 

Jsou všichni hráči fit? 

Ano, všichni hráči jsou připraveni k utkání.

Snažili jste se mezi zápasy zapracovat na produktivitě? Proti Slovinsku jste dali jeden gól z osmi střel.

Snažili jsme se na tom zapracovat, i když moc času na to nemáme. V rámci tréninků chceme do hráčů dostat určitou uvolněnost a součinnost, aby ve finální fázi byli efektivnější.

Čtyřikrát v řadě nevyhrál tým do 21 let druhý zápas kvalifikace. Naposledy se to povedlo v době, kdy jste byl asistentem Jakuba Dovalila...

Tak je na čase to změnit. Současní hráči s tím ale nemají nic společného, každý cyklus je úplně jiný. Můžete dostat v rámci kvalifikace v druhém zápase Anglii a nezměníte to. Věřím, že tentokrát ale druhý zápas zvládneme.

Jak se vám pracuje s hráči? Navázal jste na spolupráci s nimi z dřívější doby?

Je tady zhruba polovina kluků, se kterými pracujeme poprvé. Naším úkolem je, abychom dali mužstvu určitou tvář, aby pracovali týmově. Myslím, že to se nám daří. Kromě toho, že jsme zápas zvládli výsledkově, tak se nám daří dát mužstvo dohromady i tak, abychom mezi sebou bez problémů komunikovali a pracovali všichni na sto procent.

Albánie už není trpaslík, jaký styl budou podle vás hrát?

Viděli jsme záznamy zápasů, kdy hráli jak aktivně, tak v hodně kompaktním bloku. Můžou praktikovat obě varianty, budeme na ně připraveni. Očekával bych od nich tentokrát spíš aktivnější pojetí i s ohledem na kvalitu některých jejich hráčů. 

ČR U21 - trénink (5. 9. 2021)