28. 3. 2022

Suchopárek před Andorrou: Nedat soupeři vydechnout

Před deseti lety sledoval z pozice asistenta trenéra výhru v Andoře 5:1. Nyní se již jako hlavní trenér týmu představí proti tomuto týmu znovu. Jan Suchopárek věří, že jeho mužstvo v úterý večer uspěje a připíše si šesté vítězství v kvalifikaci o postup na ME. 

„Je to návrat po delší době, tehdy jsem byl v roli asistenta Jakuba Dovalila. Útočník Honza Chramosta tehdy dal všech pět našich gólů, což zápas rozhodlo,“ vzpomínal Jan Suchopárek na úvod tiskové konference.

"Z hlediska zdravotního stavu nemáme žádné velké problémy. Všichni z realizačního týmu opět potvrdili, že se umí o hráče postarat a oni budou připraveni k utkání,“ pokračoval Suchopárek po dotazu na zdravotní stav týmu.

Jednadvacítka se přesunula po pátečním utkání v Albánii nejprve v sobotu do Barcelony, kde měla na programu regenerační trénink. A o den později následoval přejezd autobusem do Andorry. 

„Přesun proběhl bez větších problémů. Po utkání v Albánii jsme nejprve v sobotu trénovali v Barceloně, kam se přišli podívat i místní fanoušci. Cesta autobusem do Andorry byla také zajímavá v pěkném prostředí a všechno šlo hladce. Co se týká ubytování či tréninkových ploch, tak je vše v naprostém pořádku. Zatím jsme spokojení a věřím, že zůstaneme i po úterním utkání," uvedl český trenér. 

 

Všechny tréninky od pátečního zápasu v Tiraně absolvoval český tým na umělé trávě, jelikož i úterní utkání se bude hrát na "Estadi Nacional" s umělým trávníkem. "Domácí A tým má v pondělí večer na programu přípravné utkání, takže náš předzápasový trénink musí proběhnout dříve než obvykle. Protože hřiště, na němž v úterý nastoupíme, by později nebylo k dispozici," vysvětlil Suchopárek. 

Andorra v kvalifikaci nezískala zatím ani bod, na svém kontě má jeden vstřelený gól z pátečního zápasu v Anglii. Zejména v domácích zápasech však dokáže favority potrápit, o čemž se přesvědčily i Anglie se Slovinskem. Ty vyhrály v Andoře shodně "pouze" 1:0.

"Viděli jsme záznamy předchozích utkání a kluci chápou, že to nebude jednoduchý zápas. Anglie i Slovinsko to zde neměly jednoduché. Naše aktivita tedy bude velmi důležitá. Nechceme dát soupeři vydechnout," prohlásil trenér.

Tým U21 v dosavadních venkovních zápasech kvalifikace vstřelil vždy jednu branku. "Musíme se tlačit do koncovky mnohem víc, být ještě důslednější a efektivnější. Naši hráči jsou dostatečně kvalitní a mají schopnosti k tomu, aby se střelecky prosazovali ještě víc," uvedl kouč.

Trenér českého mužstva nevyloučil ani obměnu sestavy. Pokud se do úterního utkání nic nezmění, od úvodní minuty by měl v brance českého týmu začít Vítězslav Jaroš. "K nějakým změnám dojít může a určité varianty do zápasu máme připravené. Na utkání se těšíme a chceme uspět," dodal trenér. 

Utkání v Andoře se hraje v úterý 29. března s výkopem v 18:00 SEČ.

ČR U21 - trénink (28. 3. 2022)