22. 9. 2022

Suchopárek před Islandem: Hráči jsou odhodlaní uspět

Českou jednadvacítku čeká v pátek večer v Reykjavíku první ze dvou posledních kroků v boji o postup na evropský šampionát v roce 2023. O čem hovořil trenér Jan Suchopárek na tiskové konferenci před zápasem proti Islandu? 

Úvodní duel se odehraje v pátek 23. září od 18:00 SEČ v Reykjavíku, odveta o čtyři dny později v Českých Budějovicích.

Přímé přenosy z obou utkání odvysílá Česká televize. Vstupenky na domácí utkání lze zakoupit na webu www.ticketportal.cz

Trenére, jaké jsou největší slabiny a silné stránky Islandu?

Tým Islandu je složen z hráčů, kteří jsou velice dobře technicky vybavení a mužstvo je konsolidované. Mají velmi dobrou organizaci hry včetně defenzivy. Jejich mužstvo je složené z poměrně mladých hráčů, ale jsou velmi nebezpeční i ze standardních situací, během kterých se snaží využít výšku především tří stoperů. Uvidíme, jak moc to v zápase bude hrát roli. Vývoj islandského mužstva soupeře měl stupňující tendenci, protože nezačali kvalifikaci ideálně, ale postupně se zlepšovali a našli dobré typy hráčů a sedla si jejich sestava. V zápasech, ve kterých jim šlo o všechno, dokázali zvítězit a zvládnout je. Oba zápasy určitě rozhodne momentální forma a roli může hrát spoustu věcí včetně cestování nebo toho, že se hraje každý zápas na jiném povrchu.

Šest hráčů Islandu spadajících do jednadvacítky je už v kádru jejich A týmu. Může to být výhoda?

Myslím, že to tak bylo už během kvalifikace, takže to není moc velká změna. Mužstvo, které nominovali tentokrát, je hodně podobné jako v kvalifikaci.

Zmínil jste umělou trávu. Je dobře, že jste ji měli možnost využít k tréninku?

Museli jsme k tomu přistoupit, abychom si na to trochu zvykli. U nás není obvyklé hrát na umělce v září. Máme k dispozici navíc ještě předzápasový trénink, tak budeme mít další možnost si přivyknout. Věřím, že budeme připraveni.

Jsou všichni hráči fit a připraveni k zápasu?

Měli jsme změny už na začátku srazu, to k fotbalu patří. Momentálně ale problémy nemáme a hráči jsou v pohodě. Je na nich vidět, že vědí, o co se hraje a jsou odhodlaní uspět.

Už se vám rýsuje sestava?

Sestava je už vyrýsovaná (úsměv). Už od prvního tréninku máme určitý plán a pracujeme v rámci něj. Všichni hráči se připravuji na sto procent bez ohledu na to, zda jsou to hráči základní sestavy nebo náhradníci.