11. 10. 2021

Suchopárek před Kosovem: Věřím, že přidáme čtvrtou výhru

Česká reprezentace do 21 let chce navázat na výborný vstup do nové kvalifikace. V prvních třech zápasech třikrát vyhrála a třikrát udržela čisté konto. V úterý se podruhé během října utká s Kosovem. Co od duelu očekává trenér Suchopárek?

„Zásadní změny v sestavě neplánujeme. Myslím, že materiálů z úvodního zápasu máme dostatek, hned jsme si utkání v Prištině vyhodnocovali. Věřím mužstvu, že to zvládneme a budeme mít po čtyřech zápasech maximálně počet bodů,“ uvedl trenér Jan Suchopárek při pondělní on-line tiskové konferenci.

Vstup do kvalifikace je výborný. Nemusíte u mladých hráčů trochu tlumit nadšení, aby nemysleli například už na zápas s Anglií? 

Výsledkově je to dobré, ale herně to stoprocentní není. Mužstvo ukázalo, že má charakter a své kvality a postupně se zlepšujeme, herní výkon je lepší a děláme postupné krůčky. Snažíme se, aby se hráči zlepšovali jak v tréninku, tak i v zápasech. Není to jen o výsledcích, ale i o herní kvalitě. Ale nějakou zvýšenou euforii u hráčů nevnímám, přemotivovaní nejsou. Chceme hrát s nejlepšími týmy, s těmi jsme ale ještě nehráli. I proto je potřeba zvládnout i tento čtvrtý zápas tak, abychom si připravili situaci pro listopadové zápasy, které hodně napoví.

Jaký je zdravotní stav týmu, jsou všichni hráči v pořádku?

Nějaké menší šrámy u hráčů byly i v kombinaci s náročnou cestou zpět z Kosova, ale prakticky všichni hráči byli v tréninku.

U21: Vstupenky na Kosovo v prodeji od pátku 24. září

Čekáte tentokrát jiný zápas? Třeba, že bude Kosovo ještě více bránit než v prvním říjnovém utkání...

Myslím, že jejich herní styl a rozestavení budou prakticky stejné. V každém jejich zápase si vytvářeli šance, většinou to bylo z rychlých protiútoků. Jak proti nám, tak v jiných zápasech. Myslím, že jim tenhle styl sedí a nemyslím si, že by to chtěli měnit.

Anglie remizovala minulý týden se Slovinskem. Potěšila vás tato ztráta?

V zásadě to nijak neřešíme, protože potřebujeme uhrát co nejvíce bodů sami. Ztráty soupeřů samozřejmě v konečném účtování mohou být naše výhoda, ale uhrát potřebujeme hlavně body my sami.

Mezi zápasy jste měli čtyři dny. Je to dostatečný čas na přípravy?

Až samotné utkání ukáže, jestli jsme harmonogram mezi zápasy udělali dobře a zvládli jsme ho. S ohledem na náročný zápas v Kosovu a cestu z Kosova, kdy jsme přijeli v pět ráno na hotel. Ale počítali jsme s tím takhle, abychom se mohli věnovat ihned regeneraci. Hráči se nám zdáli odpočatí a během tréninku už se nám hráči zdáli v pořádku. Po příletu šli hráči spát kolem šesté ráno, poté jsme museli udělat testy a odpoledne byl regenerační trénink. Myslím, že všichni byli rádi, že tento trénink skončil a následovala regenerace na hotelu. Pak všichni padli do postele jako zabití. Včetně realizačního týmu. 

Je pro vás důležité mít i po čtvrtém utkání dvanáct bodů?

Myslím, že to by si přál každý, protože to hrajeme, abychom byli úspěšní. Cíl to před startem kvalifikace byl jednoznačný, aby tým nabral dostatečné sebevědomí, ale není to ještě jisté, musíme zvládnout i ten čtvrtý zápas.

Spoléháte znovu na kouzlo Českých Budějovic?

Z pohledu nás bývalých hráčů, kteří se o tom spolu bavíme, tak se nám tu líbí. Atmosféra na obou zápasech v září byla skvělá a věřím, že diváci přijdou opět v hojném počtu a budou nás podporovat minimálně tak, jako v září. I díky tomu se na další zápas těšíme. 

ČR U21 - trénink (11. 10. 2021)