13. 6. 2022

Suchopárek: Stěžejním zápasem kvalifikace byl ten první se Slovinskem

Závěrečný zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let sice nemohl změnit konečné umístění českého mužstva, přinesl ale rekordní výhru, když svěřenci trenéra Jana Suchopárka porazili Andorru 7:0. 

„Vítězství 7:0 bychom brali před zápasem a bereme ho i po něm. Vstoupili jsme dobře do utkání a měli jsme po půl hodině dostatečný náskok k tomu, abychom mohli nahradit hráče ohrožené kartami a zároveň jsme mohli vyzkoušet další hráče. V druhém poločase bylo hodně přerušení, nabádali jsme kluky, aby hru zrychlovali, ale příliš se nám to nedařilo. Za výhru 7:0 jsme ale rádi a byla v zápase vidět i efektivita v útočné fázi, kterou jsme v předchozím průběhu kvalifikace postrádali,“ uvedl Suchopárek na úvod tiskové konference.

Od úvodní minuty nastoupili v obraně tři nováčci, když si svou premiéru připsali Patrik Vydra, Karel Pojezný a David Pech. V průběhu zápasu pak naskočili do hry i další nováčci. 

„Chtěli jsme nové hráče vidět nejen v zápase, ale i v tréninku. V průběhu celého přípravného období nám všichni hráči ukázali dobrou kvalitu a pracovitost. Jen je vidět, že potřebují hrát těžké zápasy, což doufám se jim bude dařit v nové sezóně a bude to ku prospěchu i reprezentaci. Někteří byli během druhého poločasu zbytečně nervózní a nepotvrdili kvalitu z tréninku jako takového, ale nevadí, to se stává,“ uvedl trenér, jehož svěřenci v prvním poločase dali šest gólů.

„Určitě jsme chtěli navázat na první poločas více než jen jedním gólem, ale jak už jsem řekl, výsledek 7:0 je velmi dobrý,“ pokračoval kouč.

U21: Sedm gólů na závěr kvalifikace. Česko - Andorra 7:0

Pondělní závěrečné utkání už nic nemohlo změnit na postavení českého týmu v tabulce. Výběr trenéra Jana Suchopárka jistě skončí ve skupině druhý za Anglií a v září ho čeká barážový dvojzápas. Pondělní zápas v Brně přinesl sedmou výhru v kvalifikaci. Díky sedmi brankám si tým vylepšil skóre na 23:6 a celkově získal dvaadvacet bodů. 

„Mohli jsme uhrát více, ale v určitých momentech jsme mohli uhrát i méně. Řekl bych, že velice důležitý, možná stěžejní, byl výsledek prvního zápasu se Slovinskem, kdy jsme rozhodli v devadesáté minutě a spadla z nás určitá nervozita. Někteří hráči v té době na prvním srazu ještě takové sebevědomí neměli a získávali ho postupně. Na Anglii jsme asi neměli. I když jsme v mých očích hráli proti nim až moc bázlivě. Když jsme na ně zatlačili, tak bylo vidět, že se nám zvedlo sebevědomí a měli jsme možnosti i proti soupeři, jako je Anglie. Akorát to bylo jen v pasážích, které trvaly třeba jen pět šest minut a to bylo hrozně málo,“ uvedl Suchopárek po pondělním utkání směrem k celé kvalifikaci.

Soupeře pro zářijovou baráž se hráči i realizační tým dozví v úterý 21. června. 

ČR U21 - Andorra (13. 6. 2022)