12. 10. 2021

Suchopárek: Takovou bilanci jsem si přál

Před druhým říjnovým utkáním s Kosovem mluvil trenér Jan Suchopárek o cíli v podobě dvanácti bodů po čtyřech úvodních zápasech. Po výhře 3:0 v úterý večer mohl být s jeho naplněním spokojený! 

„Měli jsme jasný cíl zvládnout i domácí utkání s velice těžkým soupeřem. Myslím, že jsme si zasloužil i vyhrát a výkon jsme potvrdili i brankami. Výhra je zasloužená,“ uvedl na úvod tiskové konference trenér Jan Suchopárek.

Jeho svěřenci zvládli všechny čtyři zápasy na úvod nové kvalifikace a vedou tabulku skupiny G s dvanácti body. „Hlavně jsem si takovou bilanci přál, než že bych si to představoval. Musíme to brát také z toho pohledu, že jsme třeba první zápas se Slovinskem zvládli se štěstím po gólu v poslední minutě. Pak už jsme ale zápasy zvládli lépe a výhry byly zasloužené,“ pokračoval kouč.

„Je ale potřeba myslet i na další zápasy, hned v listopadu nás čekají venkovní utkání v Anglii a Slovinsku, a to může hodně napovědět. Jsem přesvědčený, že jsme schopni to zvládnout, ale čekají nás nejtěžší soupeři v kvalifikační skupině, takže to nebude jednoduché,“ uvedl trenér Suchopárek.

Český tým se v dalších čtyřech zápasech kvalifikace představí vždy na hřištích soupeřů. V listopadu má na programu dva nejtěžší soupeře - Anglii a Slovinsko. Příprava na tyto zápasy probíhá postupně. 

„Od začátku kvalifikace máme určitý plán a představy. Nepřipravujeme se vždy jen na nejbližší zápasy, ale připravujeme se už i na ty nejtěžší zápasy, třeba na mistrovství Evropy. Snažíme se, aby se hráči posouvali a zlepšovali. Můžu říct, že jsme se přesvědčili, že hráči během těch dvou srazů pracovali velmi dobře, komunikace i spolupráce probíhá skvěle a chceme v tom pokračovat a dál se posouvat,“ uvedl trenér Suchopárek.

Dva góly útočníků? „Hrajeme zatím na jednoho útočníka, o to to mají kluci těžší. Takže má Dan Fila třeba dva góly stejně jako Adam Gabriel. Očekávám více střel ze střední vzdálenosti a věřím, že se to v dalších zápasech zlepší,“ uvedl kouč na dotaz směřující k tomu, že se proti Kosovu prosadili dva útočníci Sejk a Fila.

„Při zápase s Kosovem už bylo vidět, že plní věci, které se jim snažíme vštípit. Je vidět progres a posun v herním pojetí mužstva a samozřejmě také v sebevědomí. Bylo by smutné, kdybychom po čtyřech výhrách neměli sebevědomí. Hráči ale dělají progres i klubech, protože nastupují v první a druhé lize nebo v zahraničí. Kluci byli připravení dobře a šlapali od začátku do konce, což je velký přínos. Je to na dobré cestě, aby se prosadili nejen v jednadvacítce, ale také v klubech a nejlépe samozřejmě i v reprezentačním áčku,“ dodal kouč.