29. 3. 2022

Suchopárek: Za výhru o tři góly jsme rádi

Povinnost splněna. Reprezentace do 21 let vyhrála v Andoře 3:0 a může vyhlížet rozhodující dva červnové zápasy. Trenér Jan Suchopárek byl po zápase s vítězstvím o tři branky velmi spokojen i s ohledem na změny v sestavě.

„Zvolili jsme trochu jinou sestavu oproti předchozímu utkání v Albánii, ale úvod zápasu v Andoře potvrdil, že jsme se rozhodli správně. Byla to jednoznačná výhra a mužstvo si zaslouží pochvalu. Nebylo to však úplně jednoduché, třeba také s ohledem na měnící se počasí,“ uvedl Suchopárek po zápase.

„Už od rozcvičky se počasí začalo kazit a následovala průtrž mračen. I teplota šla rapidně dolů, dohrávalo se v nějakých pěti stupních. Pro nás bylo dobré, že hřiště drželo rychlost a bylo kluzké. Asi to nakonec bylo lepší, než kdyby to bylo úplně suché," popisoval na tiskové konferenci, jak se měnily v Andoře povětrnostní podmínky. 

Český tým má před závěrem kvalifikace jistotu baráže, v červnu se utká ve dvou domácích zápasech nejprve s Anglií a následně také s Andorrou.

„Kvalifikace se hodně odvíjela od prvního zápasu se Slovinskem, které jsme zlomili brankou v samém závěru. Utkání s Anglií může hodně ukázat, ale nemusí rozhodnout úplně. Máme to však ve svých rukou a tuto pozici jsme před závěrem kvalifikace chtěli mít. Mužstvo ví, o co v červnu půjde, protože je ve hře postup na šampionát. Pevně věřím, že budeme připraveni,“ pokračoval Suchopárek.

Český tým v Andoře poprvé v tomto kvalifikačním cyklu vstřelil ve venkovním utkání více než jeden gól. „Vystřelili jsme čtyřikrát na branku a dali tři góly, takže spokojeni být musíme. Tomáš Ostrák ještě trefil tyčku a měli jsme dalši střely na branku. Mohli jsme být efektivnější. Ale musíme si uvědomit, že přechod z přírodní na umělou trávu, na níž se hraje v Andoře, není jednoduchý, a ne všichni to zvládli lehce. Proto jsme za výhru 3:0 moc rádi," uvedl Suchopárek. 

Díky gólům Adama Karabce a Daniela Fily vedlo české mužstvo o dvě branky již po deseti minutách. Fila přidal třetí gól krátce po pauze a zápas tak definitivně rozhodl.

"Pokud podobný soupeř brání v hlubokém bloku s deseti hráči, tak vedení 2:0 v desáté minutě vám pomůže pokaždé. I při našem vedení jsme se snažili dál chodit dál do obrany soupeře, takže nám to mohlo posloužit také jako příprava do dalších zápasů. Jsem rád i za to, že jsme mohli v sestavě protočit v průběhu utkání i další hráče,“ pochvaloval si Suchopárek.