9. 6. 2019

Suchý: Chceme urvat další tři body, musíme na hřišti nechat vše

Reprezentační obránce Marek Suchý chce v pondělí proti Černé Hoře začít lépe a koncentrovaněji než v pátečním zápase kvalifikace mistrovství Evropy s Bulharskem, ve kterém domácí už od třetí minuty prohrávali, ale nakonec skóre otočili a na pražské Letné zvítězili 2:1. Jednatřicetiletý stoper tuší, že poslední utkání sezony v Olomouci bude české fotbalisty znovu hodně bolet.

"Určitě se chceme poučit z toho začátku, který se nám nepovedl proti Bulharsku, takže od první vteřiny mít koncentraci na nejvyšší úrovni a potvrdit to na hřišti. Hrajeme doma a chceme přidat další tři body a navázat na to páteční vítězství," řekl Suchý na tiskové konferenci.

"Čekáme další těžké utkání, jako jsme ho čekali proti Bulharsku. Černá Hora má podobné šikovné hráče do ofenzivy, kteří umí s balonem. Do ofenzivy se zapojují v poměrně dost lidech. Pro nás ten úkol zní stejně," doplnil zkušený obránce, který při absenci Bořka Dočkala a Vladimíra Daridy převzal kapitánskou pásku.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého po triumfu nad Bulharskem poskočili na druhé místo kvalifikační skupiny A za stoprocentní Anglii. Černá Hora je se dvěma body a skóre 3:7 poslední, navíc odehrála už tři zápasy.

 

"Každé vítězství je důležité z bodového hlediska i nálady v týmu. I před zápasem s Bulharskem jsme byli nažhaveni a vítězství nám v tom ještě pomohlo. Teď nás čeká poslední zápas sezony, takže jsme připraveni a odhodlaní tam nechat všechno. Víme, že to prostě nepůjde bez toho, aniž by nás to bolelo. V pátek někteří kluci měli křeče. Chceme tři body urvat," prohlásil Suchý.

Přestože chválil útočníka Patrika Schicka, který zápas s Bulharskem rozhodl dvěma góly, základem je podle něj týmové pojetí. "Samozřejmě na jeho kvality a umění spoléháme, ale chceme se prezentovat týmovým výkonem a nechceme to rozdělovat na to, že by to pár hráčů mělo táhnout. Samozřejmě takhle to v týmu funguje, hlavně při těch pozitivních výsledcích se můžou individuality ukázat a vylézt z toho, ale základ všeho je týmové pojetí," uvedl odchovanec Slavie.

Černohorci před duelem v Olomouci přišli o hlavního trenéra, protože srbský kouč Ljubiša Tumbakovič odmítl být na lavičce v pátečním zápase s Kosovem (1:1), jehož samostatnost Srbsko neuznává. Podle Suchého soupeře příliš neovlivní, že tým povede dvojice dosavadních asistentů Miodrag Džudovič a Dragoje Lekovič.

"Vždycky je taková změna nepříjemná, kór v takovém krátkém horizontu mezi zápasy. Ale myslím, že tím, že to převzali asistenti, že tam bude nějaká kontinuita a návaznost, takže budeme se na to připravovat takhle," konstatoval Suchý.

Politický kontext Tumbakovičova odvolání nekomentoval. "Nerad bych se k tomu vůbec vyjadřoval, co se tam děje nebo neděje. My se soustředíme hlavně na nás a připravujeme se na soupeře podle jejich posledních zápasů. Chceme být připraveni co nejlíp a nic nepodcenit," dodal čtyřicetinásobný reprezentant, který po sezoně skončil v Basileji a je volným hráčem.