12. 10. 2021

Šulc: Vyhrát čtyřikrát za sebou je příjemné

V září proti Albánii protrhl střeleckou smůlu a přispěl k výhře. V domácím utkání proti Kosovu vybojoval první gól, u třetího si připsal asistenci. Plzeňský záložník Pavel Šulc je rád za stoprocentní bilanci a věří ve výhry i během listopadu. 

„Každé vítězství je důležité a jsme moc rádi za dvanáct bodů ze čtyř zápasů. Potěšilo nás, že se nám podařilo dát doma tři góly. Chtěli jsme je poslat třetím gólem k zemi, což se nám podařilo, myslím, relativně včas,“ uvedl po zápase s Kosovem Pavel Šulc.

Čeští mladíci zvládli všechny čtyři zápasy na úvod nové kvalifikace a vedou tabulku skupiny G s dvanácti body. „Snový začátek to je, ale to, že se nám povedlo čtyřikrát za sebou, je samozřejmě příjemné. Je to ale teprve začátek kvalifikace a musíme zůstat nohama na zemi a pokračovat v tom," uvedl Šulc.

Prvnímu gólu v desáté minutě předcházel aktivní presink v podání Pavla Šulce a následnou přihrávku Filipa Kaloče zužitkoval Václav Sejk. "Trenér po nás chce, abychom hráli aktivní presink a měli jsme to za úkol s Václavem Sejkem. Dali jsme z toho gól a jsem moc rád, že se nám to povedlo," uvedl Šulc po zápase. 

Plzeňský záložník byl také u třetího gólu, který padl v 57. minutě. Šulc si převzal přihrávku od Jana Žambůrka na hranici pokutového území a pravačkou vystřelil po zemi křížem skrz vápno, míč před brankářem lehce tečoval Daniel Fila a byl z toho třetí gól.

„Nastřelil jsem to směrem na bránu, možná by to šlo i dokonce vedle. Jsem moc rád, že to tečoval a byl to nakonec gól. Chtěl jsem samozřejmě gól dát, ale Danovi to přeju,“ uvedl Šulc k třetímu gólu v zápase.

Na utkání přišlo necelých dva a půl tisíce fanoušků. Ještě více, než na zářijové zápasy se Slovinskem a Albánií. "Jsme rádi, že lidé chodí na naše zápasy a baví to nás i je. Celkově podmínky na Hluboké máme během srazu skvělé a doufám, že i příště na náš zápas přijde ještě více lidí,“ uvedl k fanouškům plzeňský záložník, který v Budějovicích prožil část své kariéry na hostování.

Český tým se v dalších čtyřech zápasech kvalifikace představí vždy na hřištích soupeřů. V listopadu má na programu dva nejtěžší soupeře - Anglii a Slovinsko. Dvacetiletý záložník si na Anglii věří již nyní. „Je to Anglie, bude to silný soupeř a bude to těžký zápas, ale i díky tomuto skvělému startu do kvalifikace věřím, že jsme schopni tam zvítězit,“ dodal Pavel Šulc. 

Česko U21 - Kosovo U21 (12. 10. 2021)