9. 3. 2020

T-Mobile po Euru skončí jako generální partner české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace bude mít nového generálního partnera. Společnost T-Mobile informovala vedení Fotbalové asociace České republiky, že u národního týmu po mistrovství Evropy skončí. Jméno nového generálního partnera oznámí FAČR v následujících týdnech.

T-Mobile podporoval českou reprezentaci více než dvaadvacet let od roku 1998, tehdy ještě pod názvem Paegas.

„Bylo to dlouhé a oboustranně prospěšné partnerství, za které je zapotřebí poděkovat. O možnosti skončit jsme se dozvěděli už před několika měsíci, a tak nás konečné rozhodnutí nepřekvapilo,“ poznamenal předseda FAČR Martin Malík.

T-Mobile u české fotbalové reprezentace zažil sedm postupů na mistrovství Evropy i historickou účast na mistrovství světa. Ve spolupráci s národním týmem rozdal fanouškům přes třicet tisíc vstupenek a statisíce dresů, nabídl lístky ve slevě nebo v předprodeji, uspořádal velkoplošné projekce, vydal sběratelské edice kartiček…

Důvody ukončení spolupráce rozvedl Juraj Bóna, manažer značky a marketingové komunikace T-Mobile: „Stáli jsme po boku české reprezentace déle než dvě dekády, ať už se dařilo, či nikoliv. Sedmý postup na EURO v řadě symbolicky uzavře naši spolupráci. Máme hluboko v srdci český fotbal, emoce, které přináší, jak dokáže spojit a nadchnout fotbalové fanoušky od Aše po Jablunkov. Zároveň ale cítíme, že je čas posunout se dále.“

Kdo T-Mobile v roli generálního partnera nahradí, oznámí vedení FAČR v následujících týdnech nebo měsících.

„Troufám si říct, že i toto končící spojení ukázalo, jak významné může partnerství u české reprezentace být. T-Mobile byl díky národnímu týmu u těch nejvýznamnějších fotbalových akcí a my naopak cítili významnou podporu. Věřím, že podobně prospěšné to pro obě strany bude i s novým generálním partnerem,“ dodal Martin Malík.