11. 9. 2019

Tomáš Souček: Druhé místo už nepustíme

Po nepovedeném utkání v Kosovu se českému týmu podařilo získat plný počet bodů na hřišti Černé Hory. I díky výhře Anglie nad Kosovem se české mužstvo vrátilo na druhé místo kvalifikační tabulky. K výhře v Podgorici zavelel první gólem Tomáš Souček.

„Je to velká úleva. Po prohře v Kosovu jsme cítili velký tlak, jsme moc rádi, že to vyšlo a Černou Horu jsme porazili,“ uvedl po utkání záložník pražské Slavie, který vstřelil svůj první soutěžní gól v národním týmu. Před tím se trefil v listopadu 2017 v přípravě s Islandem a přesně před rokem (10. 9. 2018) při prohře 1:5 v Rusku. 

„Cením si ho hodně, v reprezentaci je to přece jen ještě o něco víc než v klubu. Minulou sezonu mi to tam padalo víc, tak jsem rád, že jsem to tam dotlačil. Hlavně, že jsem pomohl klukům,“ komentoval svůj gól po centru Jakuba Jankta.

Už v prvním poločase mohl otevřít skóre, ale ve své typické pozici, kdy si našel míč v pokutovém území po standardní situaci, branku netrefil.

„Neproměněné šance mrzí vždycky. Přesně to se nám stalo v Kosovu, že jsme v první půli nedali dva tři góly a dopadlo to špatně. Tady jsme aspoň dali góly po přestávce. Až dáme ze dvou šancí aspoň jeden gól, bude to mnohem lepší,“ pokračoval Souček, který po zápase děkoval brankáři Vaclíkovi, že tým podržel v důležitých chvílích.

„Byli hodně nebezpeční v protiútocích díky své rychlosti. Ztratili jsme míč a najednou byli před Vaclošem. Naštěstí nás podržel, díky za to.“

Mužstvo získalo ze dvou zářijových zápasů tři body. Na druhém místě kvalifikační skupiny A tak mají 9 bodů po třech výhrách a dvou prohrách. Kosovo je o bod zpět, Bulharsko a Černá Hora o sedm. Skupině vládne Anglie, která má stoprocentní bilanci čtyř výher ze čtyř zápasů a 19 vstřelených branek.

„Chtěli jsme víc bodů, ale když jsme první zápas nezvládli, tak ten tlak byl obrovský. Není snadné vyhrát v Černé Hoře, i když to možná tak nevypadalo, nebyla to legrace,“ uvedl Souček.

„EURO je cíl nás všech, věřím, že druhé místo nepustíme. Myslím, že máme kvalitní mužstvo, které postup uhraje,“ dodal záložník Slavie, jenž má nyní před sebou v dresu pražského celku nejen v domácí lize, ale také ve skupině Ligy mistrů.