6. 9. 2021

Tomáš Vaclík se kvůli zranění odpojil od týmu

Brankář Tomáš Vaclík se v pondělí po návratu z Belgie do Prahy odpojil od národního týmu. Do středečního přípravného utkání v Plzni proti Ukrajině s jistotou nezasáhne. 

Tomáš Vaclík nastoupil v nedělním utkání v Belgii v základní sestavě české reprezentace v rámci kvalifikace o postup na světový šampionát, který hostí v roce 2022 Katar. 

Hned po dvaceti vteřinách mu poslal obránce Filip Kaša malou domů a Vaclíkovi po odkopu míče přišlápl domácí útočník Romelu Lukaku pravou nohu. Po krátkém ošetření Tomáš Vaclík pokračoval v utkání, ale nakonec ve čtrnácté minutě hřiště opustil a přenechal své místo v brance Jindřichu Staňkovi, který si připsal premiéru v národním týmu. 

"Tomáš Vaclík podstupuje podrobnější vyšetření, ale už teď můžeme říct, že nebude k dispozici na to poslední utkání. Neznáme ještě přesně charakter zranění, ale je hodně bolestivé a Tomáš se bude muset léčit," řekl v on-line rozhovoru s novináři asistent trenéra Jiří Chytrý. "Za Tomáše uvažujeme o povolání někoho z mladých kluků z jednadvacítky," dodal spolupracovník hlavního kouče Jaroslava Šilhavého.

"Všichni ostatní hráči by měli být k tomu utkání k dispozici. Malinko řešíme, že se Tomáš Kalas potýká s takovou virózou. Doufáme, že se nám to v týmu nerozjede. Pokud ne, věříme, že nebudeme muset nikoho povolávat a odehrajeme to s tím stávajícím kádrem, který tu máme k dispozici," uvedl Chytrý.

Přejeme Tomášovi brzké uzdravení! 

 

Belgie - ČR A (5. 9. 2021)