13. 7. 2021

Tomáš Vaclík se stal hráčem řeckého Olympiakosu

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík se po třech letech ve Španělsku přesouvá do Řecka. Po vypršení kontraktu v FC Sevilla se krátce po konci evropského šampionátu stal hráčem Olympiakosu. 

Na evropském šampionátu byl Tomáš Vaclík ve dvaatřiceti letech nejstarším hráčem v kádru trenéra Jaroslava Šilhavého. A na cestě do čtvrtfinále šampionátu byl jednou z klíčových postav.

V každém z pěti odehraných zápasů se prezentoval klíčovými zákroky, kterými držel naděje českého mužstva. Proti Skotsku ve skupině a Nizozemsku v osmifinále udržel čistá konta.

"Výzva přijata. Těším se, až poznám nový domov a spoluhráče, prozkoumám město a naučím se nový jazyk. Děkuji Olympiakosu, že si mě vybral," napsal Vaclík na twitteru.

Tomáš v minulosti působil ve Vítkovicích, Viktorii Žižkov a Spartě, se kterou získal v roce 2014 titul. A díky svým výkonům v letenském dresu si ve stejném roce vysloužil přestup do Basileje. Ve švýcarském klubu se stal jedničkou a osobností mužstva, se kterým získal tři mistrovské tituly. 

Druhým zahraničním angažmá pro Vaclíka bylo působení v Seville, se kterou vyhrál jako druhý český brankář v historii Evropskou ligu. Po třech letech ve Španělsku byl nyní volným hráčem a krátce po konci evropského šampionátu podepsal smlouvu s Olympiakosem. V české reprezentaci zatím odehrál 42 zápasů.

Olympiakos vyhrál domácí ligovou soutěž šestačtyřicetkrát v historii včetně uplynulého soutěžního ročníku. Stejně jako v ligové soutěži, Olympiakos drží největší počet celkových vítězství také v národním poháru. Ten vyhrál celkem osmadvacetkrát. 

Zajímavostí je, že Olympiakos dokázal v klubové historii dokázal v pěti různých období vyhrát řeckou ligu pětkrát za sebou. Ve dvou období se to řeckému klubu povedlo dokonce sedmkrát, naposledy v letech 2011 až 2017.