18. 1. 2019

Tomáš Vaclík: Zahrát si proti Brazílii je splněný sen

Stejně jako pro kapitána Bořka Dočkala, i pro brankáře Tomáše Vaclíka představuje možnost zahrát si proti týmu Brazílie v dresu národního týmu je splněným snem. Zároveň to Tomáš považuje za velkou prověrku a zajímavou zkoušku i v kombinaci s tím, že jen o pár dní dříve nastoupí český tým v Anglii.

„Je to splněný sen a zároveň velká výzva. Všichni víme, jací tam jsou hráči. Pro všechny to bude svátek. Hrál jsem proti nim na MS U20 a už tam bylo cítit, že to je něco extra. V Egyptě jsme tehdy dokázali uhrát bezbrankovou remízu. Hodně jsme si jí považovali, protože jsme se tím dostali do vyřazovacích bojů. Brazilci mají samozřejmě i teď našlapaný tým, takže nás čeká strašně zajímavá zkouška,“ uvedl Tomáš Vaclík.

Se spoluhráči z národního týmu jej čeká během několika dní nejprve zápase ve Wembley proti Anglii, následně v Praze proti Brazílii.

„Dvojzápas Anglie – Brazílie je hodně speciální. Ve Wembley vstoupíme do kvalifikace, což chceme zvládnout, a pak doma čeká Brazílie. Všichni se na březnový sraz těšíme o to víc, protože komu se poštěstí zažít takové soupeře a ještě ve čtyřech dnech. Potkáme se v obou utkáních s největšími hvězdami současného fotbalu, což znamená obrovskou motivaci pro každého v našem týmu,“ pokračoval Vaclík.

„Jsem rád, že i v přípravě narazíme na takhle silný tým. V poslední době na nás třeba úplné top mančafty nevycházely, teď to bude o to větší prověrka. Asi můžu mluvit za všechny kluky, že zahrát si proti Brazílii znamená fantastickou věc,“ uvedl Tomáš.

„Spousta z nás určitě Brazílii na velkých turnajích vždy fandila. Vybavuju si třeba finále MS 1998 ve Francii: celá naše rodina fandila domácím a já jako jediným Brazilcům, takže si o to víc pamatuju na ten můj smutek… Oni mají v každé své generaci nějakého top hráče, který se něčím vymyká. To platí i teď, opravdu to bude velký svátek pro náš tým i fanoušky,“ dodal Vaclík.

Fotbalová asociace očekává enormní zájem fanoušků o vstupenky na utkání proti Brazílii. Informace o způsobu prodeje i cenách vstupenek budeme informovat prostřednictvím www.fotbal.cz a sociálních sítí reprezentace.