4. 2. 2019

Tomáš Zápotočný manažerem reprezentace do 21 let

Novým manažerem reprezentačního výběru do 21 let bude Tomáš Zápotočný, jehož jmenování schválil Výkonný výbor FAČR. Osmatřicetiletý bývalý reprezentant ve funkci střídá Libora Sionka, který se od jednadvacítky přesunul k A týmu.

Zápotočný doplňuje realizační tým U21 s okamžitou platností, v březnu s mužstvem absolvuje první společnou akci – soustředění ve španělském Pinataru s dvěma přípravnými zápasy proti Islandu a Mexiku.

“Tomáše znám velmi dlouho, během kariéry si získal velký respekt a je to hlavně charakterní člověk, na kterého je spolehnutí za všech okolností. I když je na funkcionářském poli nováčkem, nepochybuju, že se brzy rozkouká a hodně nám pomůže,” uvedl trenér U21 Karel Krejčí.

 

Sám Zápotočný je rok po konci hráčské kariéry natěšený na další fotbalovou výzvu.

„Když mě trenér Karel Krejčí oslovil s nabídkou být manažerem reprezentace do 21 let, byl jsem překvapený, ale nadchlo mě to a ani na okamžik jsem neváhal, jestli takovou výzvu přijmout,“ uvedl Tomáš Zápotočný.

„Nedávno jsem ukončil aktivní kariéru na hřišti a moc si považuji toho, že u fotbalu můžu dál zůstat, a ještě navíc u národního týmu. Moc se těším, že budu nablízku perspektivním hráčům a uděláme společně všechno, abychom jim vytvořili dobré podmínky a byli společně úspěšní. Nemůžu se dočkat prvního srazu, až všechno vypukne,“ pokračoval Tomáš.

„Je jasné, že je přede mnou hodně práce. Jdu trochu do neznáma, ale jak jsem přistupoval k hráčské kariéře, udělám všechno, abych se zlepšoval i na této úrovni. Rád se budu učit a zároveň v začátcích spoléhám i na mého bývalého spoluhráče Libora Sionka, který je mým předchůdcem ve funkci,“ dodal Tomáš Zápotočný.

Příbramský odchovanec se pyšní kariérou ověnčenou ziskem 4 mistrovských titulů v Liberci (2006), Spartě (2014), ale také na tureckých štacích v Besiktasi Istanbul (2009) a Bursasporu (2010).

Univerzál, který se profiloval především na postu středního obránce, si vyzkoušel také angažmá v italském Udine. 

V dresu českého seniorského národního týmu má na svém kontě čtyři reprezentační starty. V roce 2006 si zahrál proti Srbsku a Dánsku v přípravných utkání, nastoupil také proti San Marinu v rámci kvalifikace o postup na EURO 2008. Čtvrtý start zaznamenal v roce 2007, kdy odehrál 50 minut proti Rakousku v rámci přípravného utkání.

Z roku 2001 má Zápotočný také ve svých statistikách tři starty v dresu českého týmu do jednadvaceti let.