19. 3. 2017

Trenér Kotal: Musíme zlepšit týmový výkon

Reprezentace do 17 let odletí v pondělí do Bosny a Hercegoviny na závěrečný kvalifikační turnaj ME 2017. O postup na letošní šampionát se tam český výběr utká s Anglií, Bosnou a Slovinskem.

Týden už se česká sedmnáctka pod vedením Václava Kotala připravovala v Nymburku. V pátek se pak rozjeli hráči domů a po volném víkendu se budou v pondělí hlásit trenérovi před odletem na pražském letišti. Už mezi nimi nebudou Šíma, Šimáček, Kepl a Doležal, kteří se do užší osmnáctičlenné nominaci nevešli a také Finěk, kterého už v průběhu týdne vyřadilo zranění. Zkušený kouč nechce po nymburském soustředění odhadovat, v jakém rozpoložení jeho celek před nejdůležitější fází sezony je: "Snad v dobré, ale ukáže se to až na turnaji. Z přípravného zápasu s kombinovanou juniorkou Sparty, který jsme vyhráli 2:1, se nedá moc soudit. Prostřídali jsme hráče a výsledek pochopitelně nebyl v tomto utkání to nejdůležitější," řekl Kotal. 

Po únorovém turnaji La Manga vytýkal některým svým svěřencům především špatný týmový přístup a to bylo i jedním z hlavních témat nymburského soustředění. "Samozřejmě, že v každém týmu jsou hráči, na kterých hra stojí. Ale i takoví hráči si musejí uvědomit, že fotbal je týmová hra a podle toho se chovat a hrát. Snad jsme si to vyříkali důkladně a bude to v tomto směru o poznání lepší. Jinak bychom neměli šanci," věří Václav Kotal.

Hlavním favoritem kvalifikační skupiny je samozřejmě Anglie, která bude prvním soupeřem českého týmu. "Právě proti Anglii bude týmový výkon základem, bez něj nemůžeme na úspěch pomýšlet. Anglie je jednoznačný favorit a že s ní hrajeme hned první zápas, není asi žádná výhoda. Záleží na tom, jak moc nás unaví. Třeba v první fázi kvalifikace proti Rumunsku měla v zápase 700 přihrávek oproti 200 rumunským, což svědčí o její obrovské převaze. Pokud by nám taky takhle nepůjčila balón, jenom bychom běhali a to by bylo hodně náročné," vypozoroval Kotal.

Na květnový šampionát do Chorvatska postoupí vítězové osmi skupin a sedm týmů s nejlepší bilancí z druhých míst, Chorvatsko má jako pořadatel účast jistou.

Zápasy ČR U17 na kvalifikačním turnaji Elite round ME 2017 v Bosně a Hercegovině

čtvrtek 23. 3. - 15:00: Anglie - ČR
sobota 25. 3. - 15:00: Bosna a Hercegovina - ČR
úterý 28. 3. - 15:00: Slovinsko - ČR