6. 11. 2018

Trenér Krejčí před Švýcarskem: Chceme navázat na výkon s Anglií

Český výběr do 20 let má před sebou závěrečný sraz a utkání v aktuálním kalendářním roce. V rámci Elite Tournament čeká svěřence trenéra Karla Krejčího tým Švýcarska. Tedy tým, který v listopadu minulého roku čeští mladíci porazili 4:1.

„Podle toho, co jsem měl možnost vidět, bych řekl, že Švýcaři mají lepší výběr než loni. Mužstvo je daleko kompaktnější. Když si vybavím loňský zápas, ačkoli výsledek vypadal jednoznačně, průběh zápasu tak jednoznačný nebyl. V důležitých momentech nás podržel brankář Jedlička, který navíc chytil penaltu. Podařilo se nám soupeře přehrát na brejky, byli jsme hodně produktivní,“ vrátil se trenér Krejčí k utkání v minulém roce.

„Tentokrát čekám daleko těžší utkání. Švýcaři nám mají co vracet, ale rádi bychom v posledním letošním zápase navázali na remízu s Anglií, které si hodně cením. Výsledek nás moc povzbudil,“ připomněl Krejčí říjnový zápas v Českých Budějovicích, jenž skončil 1:1.

V nominaci na Švýcarsko figurují i hráči se zkušenostmi z týmu do 21 let včetně mladoboleslavského Matěje Chaluše, ostravského Denise Granečného či teplického Alexe Krále. Ti by podle kouče „dvacítky“ měli jít mladším spoluhráčům vzorem.

„Řada hráčů už měla možnost nakouknout do výběru do 21 let. Prospívá jim to a věřím, že na nich zkušenosti budou znát nejen v zápase, ale i v tréninkových jednotkách, kdy by měli jít příkladem ostatním hráčům.“

Poslední zápas v tomto roce sehraje česká „dvacítka“ v pondělí 19. listopadu na brněnském stadionu Srbská s výkopem v 18:00.

„Budeme rádi, když nám fanoušci v Brně vytvoří výbornou kulisu. Chtěl bych vyzdvihnout i prostředí v Českých Budějovicích, kam na Anglii přišly skoro tři tisíce fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru,“ vyzval trenér Krejčí Brňany a poděkoval českobudějovickým příznivcům.

Nominaci na zápas se Švýcarskem najdete ZDE.