17. 3. 2017

Trenér Lavička povolal trio Kaša, Mašek a Chorý

Trenér Vítězslav Lavička doplnil úterní nominaci reprezentace do 21 let o tři fotbalisty. Povoláni byli obránce Filip Kaša, záložník Dominik Mašek a útočník Tomáš Chorý. Lvíčata, která čekají zápasy se Slovenskem (24.3. v 17 v Karviné) a s Polskem (27.3. v 17 v Kielcích), mají kompletní třiadvacetičlenný kádr.

Zatím tři utkání v jedenadvacítce sehrál stoper Filip Kaša, který se narodil 1. 1. 1994, a kdyby spatřil světlo světa o den dříve, už by v této jedenadvacítce startovat nemohl… Ještě jako hráč Baníku Ostrava patřil do seznamu, ze kterého se začala v srpnu 2015 rodit současná reprezentace. V září téhož roku odehrál úvodní dva kvalifikační zápasy, doma s Maltou (4:1) a v Lotyšsku (1:1). Pak se v nominacích přestal objevovat, vloni v létě přestoupil do MŠK Žilina. Po zimní přestávce začal hrát pravidelně slovenskou ligu, dokonce vstřelil i dvě branky a nyní se vrací do nominace.

Jedenadvacetiletý záložník Bohemians 1905 Praha Dominik Mašek se k jedenadvacítce připojil po návratu do české ligy vloni v říjnu ve Znojmě proti Moldavsku a jako nováček stihl přímo na hřišti šestnáct minut, výhru 4:1 a později v šatně oslavu postupu na mistrovství Evropy.  Druhý start si připsal vloni v listopadu v přípravě v Setúbalu proti Portugalsku.

Dvaadvacetiletý útočník Tomáš Chorý hraje pravidelně v Sigmě Olomouc, za jedenadvacítku nastoupil zatím do dvou utkání, na podzim 2015 doma v kvalifikaci proti Černé Hoře, poločas si zahrál při posledním zápase proti Portugalsku.