23. 8. 2016

Trenér národního týmu Karel Jarolím slaví šedesátiny

Trenér reprezentace Karel Jarolím se jako hráč i trenér nejvíce proslavil ve Slavii Praha, se kterou jako trenér vyhrál dvakrát ligu (2008-2009).

Rodák z Čáslavi začal v lize v roce 1977 ve Slavii, o dva roky později získal s Duklou Praha svůj jediný hráčský titul. Pak hrál tento bývalý technický záložník s výbornou kopací technikou až do roku 1987 ve Slavii, pak odešel do Francie. Po návratu hrál i na Žižkově či v Bohemians. Za reprezentaci nastoupil ke 13 zápasům, v nichž vstřelil dva góly.

S trénováním začal v roce 1997 v Příbrami, v letech 2001 až 2003 byl asistentem Ivana Haška v Racingu Štrasburk, s nímž slavil postup do první ligy. Slavii dovedl k dvěma titulům i k historickému postupu do hlavní fáze Ligy mistrů. V roce 2009 byl hlavním kandidátem na post reprezentačního trenéra, nabídku ale odmítl s tím, že se chce naplno věnovat práci v klubu. O rok později kvůli zhoršeným výsledkům odstoupil z funkce trenéra Slavie a po návratu do stejného klubu o několik měsíců později byl odvolán už po deseti zápasech. Po angažmá na Slovensku (se Slovanem Bratislava vyhrál v roce 2011 ligu) a na Arabském poloostrově přijal v létě 2014 nabídku Mladé Boleslavi, s níž dvakrát za sebou obsadil čtvrté místo a pokaždé postoupil do evropských pohárů. Trenérem české reprezentace je od 1. srpna.

Oba jeho synové byli profesionální fotbalisté, dcera Anet hraje vrcholově florbal.