12. 10. 2020

Trenér Šilhavý je v karanténě, do Skotska zamíří "hlavní" tým

Na utkání ve Skotsku v rámci Ligy národů zamíří v úterý ráno z Prahy hlavní český tým. Ten bude doplněn čtyřmi hráči ze záložního mužstva. Přímo ve Skotsku však nebude trenér Šilhavý. 

Reprezentace ihned po nedělním vítězství 2:1 nad Izraelem v Haifě se přesunula oproti plánu zpět do Prahy. Původně měla odletět rovnou do Skotska k dalšímu zápasu, který se bude hrát ve středu v Glasgow. Místo toho se v Praze podrobila dalšímu testování na koronavirus.

Přetestování odhalilo dva pozitivní testy. Jeden měl jeden z hráčů, druhý měl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý. 

Vyjádření Fotbalové asociace České republiky: 

„Pozitivní zprávou po pondělním přetestování české národní reprezentace je rozhodnutí hygienických autorit o tom, že se v úterý do Skotska vydá původně nominovaný A tým. Nebude se to ale bohužel týkat dvou osob, které byly během přetestování pozitivní, konkrétně se jedná o jednoho hráče a také o hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Oba dotyční byli umístěni do karantény a řídí se tedy pokyny příslušné hygienické stanice. Tým, který se doplní v tuto chvíli o další čtyři hráče z náhradního týmu trenéra Holoubka na celkový počet 23 osob, tak ve Skotsku povede asistent hlavního trenéra Jiří Chytrý.“

Trenér Jaroslav Šilhavý je v tuto chvíli bez příznaků. Jména hráčů, kteří tým doplní, budou oznámena v úterý ráno, až je trenéři finálně vyberou a bude to oznámeno jednotlivým klubům.