14. 11. 2018

Trenér Suchopárek: „Musíme v dalších zápasech přidat, abychom uspěli.“

Český tým do 19 let zvládl úvodní kvalifikační zápas ve Zlíně vítězně. Trenér Jan Suchopárek byl po utkání s Lucemburskem (2:1) spokojený ale především se ziskem tří bodů, protože jeho svěřenci umí podat lepší výkony.

"Spokojenost panuje se ziskem tří bodů, ale výkon to dobrý nebyl. Přestože jsme měli v druhém poločase několik vyložených brankových příležitostí, tak jsme nedokázali zápas rozhodnout dříve. Musíme se z toho poučit. Myslím, že výkony hráčů nebyly stoprocentní,“ uvedl po zápase trenér Jan Suchopárek.

„Do dalších zápasů musíme zlepšit jak věci směrem do rozehrávky, tak směrem do napadání po ztrátě míče. To se sice v průběhu zápasu zlepšilo a měli jsme díky tomu několik šancí, ale jde to i lépe,“ pokračoval Suchopárek.

„Rychle vstřelený gól nám paradoxně asi moc nepomohl, protože jsme byli bohorovní a vypadalo to, že se nám nemůže nic stát. Inkasovaný gól tak s námi zatřásl a museli jsme hodně pracovat, abychom vstřelili vítězný gól,“ uvedl trenér Suchopárek.

 

„Musíme si zápas znovu prohlédnout, vše si zhodnotit a připravit se na další utkání,“ řekl Suchopárek, kterého ale potěšila zpráva, že v druhém utkání hrálo Chorvatsko s Makedonií nerozhodně 1:1.

„Počty jsou jasné, pokud vyhrajeme další zápas, tak postupujeme. Je to stoprocentně ideální vývoj, ale musíme přidat, abych v dalších zápasech uspěli,“ dodal trenér českého týmu.

David Heidenreich: "Jsme rádi, že to dobře dopadlo."

„Výborně jsme vstoupili do zápasu, dali jsme gól hned z první standardní situace, ale pak jsme se toho asi lekli a zbytečně zalezli, za což jsme byli potrestáni vyrovnáním,“ uvedl po zápase kapitán týmu a střelec vítězné branky.

„Pak se naše hra ale zlepšila. V druhém poločase jsme mnohem častěji drželi míč a byli jsme lepším týmem. Nakonec to je zasloužená výhra.“

„Všichni jsme se na zápas těšili, chtěli jsme do toho dát vše a jsme rádi, že jsme nakonec zvítězili a skončilo to dobře. Soustředili jsme se hlavně na naše utkání, ale pro je dobře, že druhý zápas skončil remízou a máme dva body navíc,“ dodal David Heidenreich. 

Druhý zápas ve skupině je na programu v sobotu 17. listopadu. Proti Makedonii se hraje v Kroměříži, výkop opět v 17:00.