21. 11. 2020

Trenér U15 Havlíček si pochvaluje regionální kempy

Reprezentační kategorie U15 je tou nejmladší a talentovaní hráči v ní mají první příležitost obléknout dres národního týmu. 

Trenér reprezentace do 15 let Karel Havlíček uspořádal na podzim celkem tři regionální kempy, na nichž si otestoval téměř devadesát hráčů.

Regionálních reprezentačních kempů kategorie U15 mělo proběhnout celkem pět, kvůli nepříznivé koronavirové situaci se uskutečnily nakonec tři. I této možnosti si ale trenér Havlíček velice váží.

„Byli jsme jediná mládežnická kategorie, která vůbec něco mohla během letošního podzimu uskutečnit a jsem velice rád, že nám alespoň tři kempy vedení fotbalové asociace dovolilo uskutečnit,“ cení si reprezentační kouč.

Regionální kempy jsou pro hráče kategorie U15 vůbec první zkušeností s národním dresem a státní hymnou.

 „I z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že tyto kempy uskutečníme. Chceme, aby se hráči na reprezentační atmosféru adaptovali, a až budou před svým prvním velkým mezinárodním utkáním, aby se nerozklepali z reprezentačního dresu a z národní hymny a situaci ustáli. Především jde ale o zmapování co nejvyššího počtu hráčů v této nejmladší reprezentační kategorii,“ vysvětluje trenér Havlíček.

Kempy byly rozděleny dle regionů. V rámci každého kempu se sešli ti nejlepší hráči v této věkové kategorii v daných regionech. „První kemp proběhl v Trutnově, kde byli hráči z Ústeckého, Libereckého a Královehradeckého kraje. Na tomto kempu jako jediném se nám podařilo to, co jsme plánovali na všech kempech, a to konfrontace se zahraničním soupeřem, kterým byl výběr z Wroclavi,“ líčí Havlíček.

Druhý kemp proběhl v Dříteči u Pardubic. Na něj byli pozváni nejlepší hráči z Pardubického, Jihočeského a Středočeského kraje. Situace již však nedovolila sehrát mezinárodní utkání s rakouským týmem. Hráči se ovšem utkali alespoň v modelovém utkání v národních dresech „červených“ proti „bílým“.

Třetí kemp se konal na začátku října v Třinci, který uvítal hráče z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Původně plánovaný soupeř ze Slovenska byl nahrazen znovu modelovým utkáním dvou českých reprezentačních družstev.

Zbylé dva kempy se již bohužel kvůli špatné epidemické situaci neuskutečnily. Jeden měl proběhnout v Praze, kde se měli sejít kromě hráčů z pražských klubů také reprezentanti z Karlovarského a Plzeňského kraje. Poslední kemp měla hostit Břeclav a představit se na něm měli hráči z Kraje Vysočina, Zlínského a Jihomoravského kraje.

„Rád bych, kdybychom ty poslední dva kempy uskutečnili třeba na jaře, abychom si tímto způsobem mohli zmapovat celou republiku,“ doufá kouč Havlíček.

Regionálních kempů v Trutnově, Dříteči a Třinci se zúčastnili také hráči Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky.

Atmosféru na kempech, stejně jako kvalitu hráčů, si trenér národního týmu pochvaloval. „Kempy posloužily svému účelu. Ve všech regionech jsme viděli šikovné hráče. Zmapovali jsme si velký počet hráčů, výběr zúžíme a připravíme ho reprezentačním trenérům ve starších kategoriích,“ uzavírá Havlíček.