8. 9. 2021

Trenérem reprezentace do 18 let se stal Radek Bejbl

Radek Bejbl se vrací na pozici mládežnického reprezentačního trenéra. Před čtrnácti měsíci vedl výběr hráčů do 17 let, nyní jej Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky schválil jako trenéra národního týmu U18.

Vicemistr Evropy z roku 1996 a někdejší hráč Slavie či Atlética Madrid působil u mládežnických reprezentací České republiky jako hlavní trenér národních týmů kategorie U16 a U17, které mají dvouletý cyklus.

Loni v červnu mu nebyla předchozím vedením FAČR prodloužena smlouva. Nyní se devětačtyřicetiletý bývalý reprezentant k elitní české mládeži vrací. „Hodně se na tuto práci těším. Už jsem ji vykonával před čtrnácti měsíci, ale pak mi bohužel nebyla prodloužena smlouva. O to více si cením toho, že mě nyní předseda FAČR Petr Fousek oslovil prostřednictvím Karla Poborského jako kandidáta na pozici hlavního trenéra osmnáctky. Byl jsem velmi potěšen a zajímalo mě to. Minulý týden jsem potvrdil Petru Fouskovi, že bych o tento post měl zájem a Výkonným výborem jsem byl schválen,“ svěřuje se Bejbl.

Oproti předchozímu období povede nyní v roli reprezentačního trenéra starší generaci hráčů, v této sezoně kategorii U18, s níž v příští sezoně přejde i do kategorie U19, kterou již čeká kvalifikační cyklus na mistrovství Evropy.

„Je to pro mě příjemná změna, vyzkouším si zase vyšší kategorii, moc se na to těším,“ kvituje tuto změnu Bejbl. Reprezentace do 18 let odehrála v minulém týdnu tradiční Turnaj Václava Ježka, kde sice skončila třetí, prezentovala se však pěkným fotbalem a aktivní hrou.

„Měl jsem možnost vidět všechna tři utkání. S Rakouskem, Slovenskem i Německem. Viděl jsem tým, který na hřišti působil velice sebevědomě. Má velmi slušně herně i individuálně vyspělé hráče. Bylo to příjemné sledování, protože se tento tým snažil na hřišti dominovat. Jsem přesvědčen, že tým má svou vnitřní sílu, svůj náboj a viděl jsem tam dobrou energii z kluků, když se jim třeba podařila vstřelit branka, nebo měli nějakou šanci. Emotivně to prožívali a to se mi líbilo,“ říká nově jmenovaný trenér národního týmu do 18 let.

Nejbližší reprezentační akcí nového trenéra U18 Radka Bejbla a jeho realizačního týmu bude říjnový přípravný turnaj v Chorvatsku.