13. 10. 2019

Třetí díl kvalifikace U21: Češi vyzvou Skotsko

Reprezentační výběr hráčů do jednadvaceti let odehraje v pondělí v podvečer třetí zápas kvalifikace o postup na evropský šampionát. Na stadionu v Uherském Hradišti přivítají od 17:00 Skotsko.

Český tým má za sebou dva zápasy. V prvním porazil Litvu 2:0, v druhém remizoval ve čtvrtek v Karviné 1:1 s Řeckem, i když výběr trenéra Karla Krejčího hrál více než šedesát minut v početní převaze.

„Je škoda, že jsme nedokázali dotáhnout zápas s Řeky do vítězného konce, bylo to i s ohledem na dlouhý čas strávený v početní převaze, zklamání,“ uvedl před pondělním utkání záložník Dominik Janošek. „Vyhodnotili jsme si to na videu, věřím, že si z toho vezmeme ponaučení.“

Skotsko má odehrané již tři zápasy s bilancí dvou výher a jedné remízy. Tu uhráli, trochu překvapivě, ve čtvrtek na domácím hřišti s Litvou.

„Trenéři nám řekli u videa, co a jak Skotové hrají a ukázali jsme si způsoby, jak je překonat, tak snad to od toho videa přeneseme na hřiště a získáme důležité tři body,“ uvedl Janošek, jenž v současnosti hraje za Viktorii Plzeň, ale s jednadvacítkou se vrací do Uherského Hradiště, kde nastupoval za 1.FC Slovácko.

V případě, že český tým Skoty v pondělí v Uherském Hradišti porazí, dotáhne se bodově na ostrovní tým s tím, že bude mít o zápas méně.

„V zápase s Řeckem jsme hráli převážnou část proti deseti a museli jsme dobývat soupeřovu obranu. Skotsko také vychází z hlubokého bloku, takže by se nám zápas s Řeckem mohl i hodit,“ uvedl asistent trenéra Jiří Kohout.

„Už proti Řecku v druhém poločase jsme chtěli hrát více aktivněji po křídlech, dostat se k většímu počtu centrů, ale i zakončení ze střední vzdálenosti. Pokud budou hrát Skotové z hlubokého bloku, tak by to měl být podobný recept, jak je překonat. Jen doufám, že tentokrát budeme úspěšnější,“ dodal Jiří Kohout.

Zápas na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti začíná v pondělí v 17:00. Přímým přenosem jej vysílá ČT sport.