Trenér Jaroslav Šilhavý nově nasadil do obrany Davida Zimu a Tomáše Wiesnera, kteří zažili premiéru v základní sestavě národního týmu.

V záloze naskočil Michal Sadílek s Matějem Vydrou a Adam Hložek se přesunul na pozici podhrota. Oproti utkání s Walesem začali jen na lavičce obránci Filip Novák s Tomášem Kalasem a středopolař Alex Král. Další záložník Antonín Barák si odpykává trest za dvě žluté karty.

Do první střelecké pozice se dostal na konci druhé minuty utkání Adam Hložek, jehož prudkou ránu levačkou z hranice vápna ale Klimovich dokázal srazit na roh. Český tým byl i nadále aktivnější mužstvem, častěji držel míč a hodně kombinoval, ale finální fáze nebyla ideální a většinu střel dokázali domácí fotbalisté zablokovat. Až ve dvaadvacáté minutě se povedlo českému týmu najít cestu, jak obelstít soupeře.

Michal Sadílek se dostal k odraženému míč zhruba třicet metrů od branky Bělorusko, parádním lobem našel za obranou Patrika Schicka a ten pohotovým a razantním volejem prostřelil brankáře soupeře, čímž otevřel skóre.

Jen krátce poté mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Matěj Vydra, který postupoval sám na branku, ale obránci jej dokázali doběhnout a ztížili mu pozici, čímž jej donutili ke kličce, po které ale branku přestřelil. Devětadvacátá minuta přinesla další velmi pěknou akci českého týmu, po které zakončoval z hranice vápna Schick, ale brankář byl tentokrát včas na zemi a střelu vyrazil.

Hned na úvod druhého poločasu se dostal do velké šance Jakub Pešek, který si zaběhl za obranu na kolmici a střílel prudce pravou nohou křížem, ale bránu Běloruska těsně minul.

Ve třiapadesáté minutě vyvezl míč Michal Sadílek a krásnou kolmou přihrávkou vyslal Patrika Schicka do samostatného úniku, ale útočník Leverkusenu tentokrát netrefil míč přesně a při snaze přehodit brankáře netrefil branku.

Pětadvacet minut před koncem zápasu se český výběr dočkal druhé branky. Po rychlém brejku si převzal míč na pravé straně hřiště Schick. Ten jej zatáhl směrem do středu hřiště, upoutal na sebe pozornost všech obránců a přihrávkou po zemi našel v pokutovém území Adama Hložka, který se s míčem nepáral a dělovkou jej poslal pod břevno. Talentovaný mladík tak zvýšil na rozdíl dvou branek a navíc vstřelil svůj první reprezentační gól v kariéře.

Teprve deset minut před koncem zápasu se dostali ke slovu také Bělorusové, když se po nedorozumění v české obraně dostal ke střele z levé strany vápna Pechenin, ale Tomáš Wiesner stačil jeho pokus tečovat mimo branku.

Český tým porazil Bělorusko i podruhé v rámci kvalifikace o postup na světový šampionát, tentokrát 2:0. V listopadu se české mužstvo utká v posledním duelu kvalifikace s Estonskem.

Kvalifikace MS 2022

Bělorusko – Česko 0:2 (0:1)

Branky: 22. Schick, 65. Hložek. ŽK: Bykov, Pechenin, Yudenkov – Hložek, Zima. Rozhodčí: Letexier - Mugnier, Rahmouni (vš. Francie)

Bělorusko: Pavlyuchenko - Begunov, Selyava (46. Sadaunichy), Yudenkov, Pechenin - Bykov, Klimovich (78. Solovei), Sedko – Antilevski (68. Lisakovich), Ebong, Lisakovich.

Česko: Vaclík - Wiesner, Čelůstka, Zima, Matějů – Sadílek (88. Zmrhal), Souček – Pešek (81. Pešek), Hložek (88. Kuchta), Vydra (46. Pavelka) - Schick (90. Král).