8. 6. 2017

Turnaj v Toulonu: Finále o kousek uniklo

Reprezentace do 19 let prohrála v semifinále turnaje v Toulonu s Pobřežím slonoviny 1:2 a v sobotu se utká od 15 hodin se Skotskem o konečné 3. místo. Afričané nastoupí ve finále proti Anglii.

Semifinálový zápas nezačal pro svěřence trenéra Suchopárka ideálně, když už ve třetí minutě neuhlídal Chaluš Loba, který stačil přihrát Amanimu a ten zblízka překonal Plachého. Češi se ale nepoložili, po většinu dalšího času do přestávky byli lepší a za dvacet minut zaslouženě vyrovnali zásluhou přesné Novotného střely. Jenomže měli i smůlu, když v předposlední minutě prvního poločasu podruhé inkasovali, když Krasso obešel Holíka a jeho střelu tečoval Tkáč do protipohybu za bezmocného brankáře Plachého. Po změně stran mohl český celek vyrovnat, ale v šancích chyběla jeho hráčům přesnost. Asi největší příležitostí byla Kašiarova hlavička, která ale mířila těsně vedle branky.

"Herně to rozhodně z naší strany nebylo špatné utkání. Soupeř měl individuálně velmi dobře vybavené oba útočníky a i rozestavením 4-3-3 byla jeho hra dost podobná Portugalsku, s nímž se v červenci utkáme ve skupině mistrovství Evropy. Bylo to pro nás i proto velice poučné utkání. Mužstvo hrálo obětavě a dokázalo si vytvořit i dostatek šancí, chyběla ale lepší finální fáze, kolikrát jsme některé slibné příležitosti proto nedotáhli do lepšího zakončení. Ve druhém poločase jsme měli chvíli problém s vysunutým pressinkem soupeře, víc se bojovalo, přibylo nepřesností a dlouhými nakopávanými míči jsme se nemohli prosadit. Až po zhruba dvaceti minutách se to zlepšilo, dostávali jsme se víc k odraženým míčům a na dostřel soupeřovy branky, měli jsme tři vyložené šance, ale znovu jsme doplatili na slabší finální fázi, se kterou se potýkáme během celého turnaje. Když jsme pak v poslední čtvrthodině hráli na riziko, dostal se z akcí do naší odkryté obrany do šancí i soupeř, ale buď nás podržel gólman Plachý nebo byli Afričané nepřesní," řekl k zápasu trenér Jan Suchopárek, který kvůli kartám postrádal některé hráče a nechal odpočinout nachlazeného Chvěju. Navíc se už v 15. minutě zranil Rezek, jeho zranění ale není naštěstí není vážné a měl by být už v sobotu znovu připravený hrát.

Česká republika "19" - Pobřeží slonoviny "19" 1:2 (1:2)

Góly: 3. Amani, 39. Krasso – 23. Novotný.
ŽK: Diaby, Tiehi – Mareček.
Sestava ČR: Plachý – Mareček, Chaluš (41. Král), Tkáč, Holík – Rezek (15. Lingr), Tischler, Hlavatý, Granečný (55. Čech) – Novotný, Kašiar (70. Šašinka). Trenér Suchopárek.