21. 8. 2018

Turnaj Václava Ježka: úvodní remíza 2:2 s Bulharskem

Reprezentační výběr do 18 let vstoupil do 25. ročníku Turnaje Václava Ježka dnešní remízou 2:2 s Bulharskem. Svěřenci trenéra Luboše Kozla v atraktivním duelu ve Vrchlabí vedli brankou Filipa Firbachera, ale pak museli dotahovat jednobrankové manko. Nerozhodný výsledek zařídil v 59. minutě Vít Kolář.

Trenéra Luboše Kozla mrzelo, že jeho nově se tvořící tým neudržel nasazenou laťku z úvodu utkání. "Měli jsme dobrý vstup, korunovali jsme jej i brankou a do 30. minuty byl výkon dobrý. Udělali jsme chyby a inkasovaný gól naším týmem trochu otřásl. Když šel soupeř do vedení, zase jsme se zvedli, ale dosáhli jsme pouze na pěkné vyrovnání z trestného kopu. Myslím, že jsme to ale mohli zvládnout vítězně," uvedl Kozel.

Český tým, který na Turnaji Václava Ježka obhajuje loňskou finálovou účast, se ve středu představí od 17:00 v Trutnově proti Spojeným arabským emirátům. Ty dnes podlehly USA, předloňským vítězům, 1:2.