3. 2. 2020

U15: Cenná výhra na závěr turnaje. Česko - Irsko 2:0

Česká reprezentace do 15 let uzavřela mezinárodní turnaj ve Španělsku vítězstvím 2:0 nad Irskem. Cennou výhru zařídil dvěma góly v prvním poločase Roman Horák. 

Čeští mladíci v úvodních dvou zápasech nestačili na Nizozemsko (1:4) a Španělsko (0:6). Proti Irsku ale začali výborně a po pětadvaceti minutách vedli o dvě branky.

V sedmnácté a pětadvacáté minutě se totiž prosadil Roman Horák z pražské Sparty. Utkání nakonec tímto skóre i skončilo, když ve druhém poločase již gól nepadl.

Stejně jako český tým, také Irové v úvodních dvou zápasech prohráli s Nizozemskem a Španělskem, výhra českého mužstva v posledním utkání tak znamená třetí místo v turnaji se ziskem tři bodů.

Prvenství v turnaji si zajistili mladí Nizozemci, kteří v posledním utkání dosud neporažených mužstev zdolali domácí Španělsko vysoko 6:1.

"Po dvou porážkách nebyla v týmu velká energie a ještě "šel" proti nám i zdravotní stav hráčů. Už před odletem onemocnělo osm kluků a ve Španělsku se k tomu přidali další čtyři! Do utkání jsme vstoupili velice odhodlaní napravit předešlé nezdary se špičkovými soupeři a po dobrém výkonu jsme zápas rozhodli už v prvním poločase. Ve druhém byli Irové aktivnější, ale pustili jsme je pouze do jedné výraznější šance. Z brejkových situací jsme mohli náskok i navýšit, ale většinou nás zradila absence lepších dovedností. Zasloužená výhra na závěr," uvedl po zápase trenér Karel Havlíček.

U15 Pinatar Cup 2020

Irsko – ČR 0:2 (0:2)

Branky: 17. a 25. Horák.

Sestava ČR: Tomas – Faltus, Gaszczyk, Konečný, Zachoval – Míšek, Lopatář – Vitarigov (74. Koutný), Huňa (52. Imider), Horák – Werani (52. Ingardia).

Irsko U15 - ČR U15 (3. 2. 2020, Pinatar)