2. 5. 2019

U15: Češi remizovali s Mexikem, do finále neprošli po penaltách

Český reprezentační výběr do 15 let má za sebou čtvrtý zápas na Torneo delle Nazioni. Ve čtvrtečním semifinále proti Mexiku výběr trenéra Václava Mrázka dvakrát vedl, ale nakonec do finále nepostoupil.

Český tým šel do vedení v deváté minutě, kdy se prosadil Šmiga, soupeř srovnal ve 24. minutě, ale v 62. minutě vrátil vedení opět Šmiga. Soupeř ale dokázal dvě minuty před koncem srovnat a následně zvítězil 5:4 v penaltovém rozstřelu.

„Úvod zápasu nám opět vyšel, když jsme už ve třetí minutě neproměnili trojnásobnou šanci, ale v deváté minutě se už Šmiga nemýlil. Herně jsme ale postupně ztráceli a šikovní Mexičané svou převahu potvrdili vyrovnáním. I zbytek poločasu ovládl soupeř, nedařilo se nám udržet míč a často jsme chybovali,“ uvedl po zápase trenér Mrázek.

„Druhý poločas jsme se sice zvedli, ale Mexičané byli rychlejší v reakcích i pohybu, nedělalo jim obejít hráče a ovládli hru. Přesto jsme šli znovu do vedení, které jsme ale nedokázali udržet, když Mexičané srovnali těsně před koncem z rohového kopu. Musíme sportovně uznat, že v utkání jsme nebyli lepší a poblahopřát Mexiku k postupu do finále proti Japonsku. Nás čeká v sobotu souboj o třetí místo proti Rakousku,“ dodal trenér.

Torneo delle Nazioni - semifinále

ČR U15 – Mexiko U15 2:2 (1:1), 2:3 po penaltách

Branky ČR: 9. a 62. Šmiga.

Sestava ČR: Janota – Macej (35. Kos), Stárek, Smejkal, Samek, Korselt (40. Mašek), Cahel, Šudák (40. Ambros), Beran (55. Grygar), Šmiga.