14. 11. 2017

U15: Češi se v Argentině výhry nedočkali

Poslední utkání na turnaji Conmebol v argentinském San Juanu mají za sebou čeští reprezentanti do 15 let. V závěrečném duelu, který se hrál za téměř 40 stupňového vedra dokázali soupeři vstřelit gól, ale na druhé straně 9 branek inkasovali. 

Utkání proti Urugayi nemělo ze strany českého týmu v úvodu takové tempo a úroveň jako některé předchozí duely. Na vině bylo 5 zápasů v 10 dnech a také extrémní vedro, které se během pobytu výběru Antonína Baráka stupňovalo. V čase utkání se teplota pohybovala kolem 40 stupňů a začátek zápasu tak byl pro mladé Čechy extrémní zátěží. Nevyhnul se proto opět brzké inkasované brance a v úvodním poločase musel gólman Kinský pro míč do sítě ještě čtyřikrát.

Dva hráči po přestávce pro vyčerpání už ani nemohli pokračovat ve hře a trenéři proto sáhli ke střídáním, kterými hru alespoň částečně oživili. Druhý poločas byl ze strany českého týmu o něco lepší, ale přesto se výkon nepřiblížil touženému obrazu z duelu proti Argentině.

Český výběr v jižní Americe proti starším a výrazně vyspělejším soupeřům nevyhrál ani jedno utkání, ale přesto zanechal sympatický a fotbalový dojem, za který ho ocenili jak diváci, tak soupeři a pořadatelé.

Turnaj U15 Sudamerico, San Juan: 

ČR – Uruguay 1:9 (0:5)

Branky: 73’ Adam Karabec  - 2’ Ocampo, 11’, 13’ Gutiérrez, 21’ Arezo, 39’ Ocampo, 44’ a 49’ Arezo, 55’ Alonso, 75’ Gutiérrez.

Sestava ČR: Kinský - Novák, Endl (40. Daněk), Prebsl, Šrejber - Kudela – Nízký (67 Villaseca), Karabec, Kozel (40. Štichauer), Šíp (66 .Aubrecht) – Vecheta (56. Alijagič)