2. 4. 2019

U15: Čeští mladíci podlehli v přípravě Irsku o gól

Český reprezentační výběr do 15 let odehrál v úterý odpoledne úvodní ze dvou přípravných duelů v tomto týdnu. Proti stejné starému výběru z Irska český tým nedokázal skórovat a v Přešticích prohrál 0:1.

Po bezbrankovém prvním poločase rozhodl o výhře hostujícího týmu útočník Michael Leddy, jenž se trefil v 59. minutě.

"V prvním poločase jsme měli převahu na míči ve středu hřiště a na polovině soupeře a dostávali jsme se rychle k míči díky napadání, ale chyběla nám větší nápaditost a odvaha v pokutovém území. Do zakončení jsme se dostávali spíše z dálky. V druhém poločase už jsme tak výraznou převahu neměli, objevovali se nepřesnosti a hra se více vyrovnala. Přesto jsme měli dost situací kolem pokutového území včetně zakončení, ale žádná situace nebyla příliš nebezpečná. Gól jsme inkasovali po nedorozumění našich obránců. Byl to náročný zápas po stránce osobních soubojů, rychlosti i překonávání obrany," hodnotil utkání trenér Václav Mrázek.

Odveta mezi českým a irským týmem do 15 let se hraje ve čtvrtek 4. dubna od 11:00 v Dobřanech.

ČR U15 - Irsko U15 0:1 (0:0)

Branka: 59. Leddy.

Sestava ČR: Janota – Tomeška (33. Michl), Kukučka, Samek (61. Stárek), Labík – Kos (69. Cahel) – Ambros, Beran (61. Mašek), Zapletal, Osmani (69. Korselt) – Jurčenko (61. Levčík).