30. 4. 2019

U15: Další skvělý výsledek na turnaji v Itálii. Češi porazili Anglii 3:0!

Reprezentační výběr do 15 let pokračuje ve skvělém představení na turnaji Delle Nazioni v Itálii. Po úvodní výhře nad Katarem a remízou s domácími Italy porazili svěřenci trenéra Václav Mrázka Anglii 3:0.

Na výhře se brankami podíleli Osmani, Mašek a Šmiga. „Povedl se nám vstup do utkání, dařila se nám mezihra i se rychle vracet po ztrátě míče. Po vedoucí brance Osmaniho jsme ale postupně ztratili střed hřiště a v závěru poločasu jsme se dostali pod tlak. Podařilo se nám jej ale ve druhém poločase eliminovat a přežít několik velkých šancí soupeře,“ říkal po zápase Václav Mrázek.

„Důležitá byla druhá branka Maška v 55. minutě. Byl to hodně bojovný zápas a druhý gól dodal klukům síly. Třetí zápas ve třech dnech dohráli kluci heroickým výkonem především z pohledu kondice a nasazení. Odměnou jim byla v samém závěru třetí branka Šmigy a postup do semifinále z prvního místa ve skupině,“ uvedl trenér Mrázek.

Jeho svěřence čeká ve čtvrtek od 17:00 semifinále proti Mexiku, které skončilo druhé ve skupině B. Druhou dvojici tvoří Rakousko s Japonskem. 

Turnaj U15 Delle Nazioni

Anglie U15 – ČR U15 0:3 (0:1)

Branky: 13. Osmani, 55. Mašek, 65. Šmiga.

Sestava ČR: Polanský – Vach (50. Michl), Macej, Stárek, Labík, Kos (42. Samek), Mašek (55. Beran), Grygar (65. Korselt), Ambros, Osmani (45. Cahel), Jurčenko (35. Šmiga).