12. 11. 2017

U15: Kolumbie byla výrazně nad síly Čechů

Česká reprezentace do 15 let na turnaji v Argentině odehrála své čtvrté utkání v osmi dnech. Proti fyzicky nejsilnějšímu soupeři nenašla během celého utkání zbraň na hru Kolumbijců, kterým podlehla nejvýraznějším rozdílem na turnaji.

 

Trenéři výběru U15 dali opět příležitost hráčům, kteří neměli prozatím v turnaji takové vytížení. Orientace v utkání byla zaměřena znovu na výkon jednotlivců i týmu, ale podobně jako v přechozích zápasech český celek rychle inkasoval po chybě v obraně. „Dnes jsme stáli proti nejsilnějšímu soupeři, který nás předčil jak fyzicky, tak i fotbalově. Naše hráče tohle utkání navíc nezastihlo v nejlepším rozpoložení,“ popsal trenér Antonín Barák.

 

Český výběr se ve srovnání s předchozími duely nedostal ani k výraznějšímu ohrožení branky soupeře. Jediné náznaky výraznějších příležitostí měli Filipové Nízký a Vecheta. Českému útočníkovi navíc po jednom z tvrdých soubojů zapadl jazyk a na hřiště musel spěchat lékař František Jedlička, který bleskově situaci vyřešil a Vecheta se mohl ještě vrátit do utkání. „V jednom ze soubojů mi dal soupeř loktem, upadl jsem na zem a když jsem se chtěl zvednout, tak jsem nemohl jsem vůbec dýchat,“ popisoval dramatickou situaci Filip Vecheta.

Kolumbie českému výběru nedovolila ukázat mnoho z jeho dovedností a proměnila v podstatě všechny své příležitosti. Zápas vyhrála rozdílem třídy a uštědřila Čechům nejvyšší porážku v turnaji.

„Na hráčích se už v návaznosti na psychickou i fyzickou zátěž projevuje velká únava, ale chceme udržet pozornost na způsob hry i cíle, které s nově tvořícím se výběrem sledujeme,“ vysvětluje trenér Jiří Vorlický. Ve výraznější permanenci je s blížícím se koncem turnaje i fyzioterapeut Jan Mucha. „Po posledním zápase jsme už museli hráčům připravit na pokoji i ledovou lázeň, abychom jim zajistili co nejlepší a nejrychlejší regeneraci,“ doplňuje Mucha.

 

V posledním utkání před odletem do Čech se svěřenci Antonína Baráka a Jiřího Vorlického utkají s Uruguayí.

Turnaj U15 v JIžní Americe:

ČR – Kolumbie 0:12

Sestava ČR: Četverik – Němeček (40. Novák), Prebsl, Vaněk (25. Endl), Šíp (60. Štichauer) – Daněk (25. Kudela) – Nízký, Vecheta, Villaseca, Šrejber – Alijagič (40. Karabec).

Turnaj U15 Sudamericano, ČR-Kolumbie

  • © Ondřej Lípa
  • © Ondřej Lípa
  • © Ondřej Lípa
  • © Ondřej Lípa
  • © Ondřej Lípa
  • © Ondřej Lípa