30. 1. 2020

U15: Na úvod turnaje ve Španělsku prohra s Nizozemci

Český výběr do 15 let zahájil turnaj ve španělské Murcii zápasem s Nizozemskem. Čtvrteční zápas v tréninkovém centru Pinatar skončil výhrou mladých Nizozemců.

Nizozemci se ujali vedení v sedmnácté minutě, když se prosadil Julian Rijkhoff. Mladý útočník Ajaxu Amsterodam se prosadil i o sedm minut později a soupeř tak vedl již o dvě branky. Tento čerstvě patnáctiletý mladík navíc před přestávkou završil hattrick a opět navýšil skóre.

O další dvě minuty později se ale český celek dočkal snížení, když se prosadil Vojtěch Werani a snížil na rozdíl dvou branek.

Nizozemci v 72. minutě zvýšili opět na rozdíl tří branek, když se z penalty prosadil střídající Jason Van Duiven, který tak uzavřel skóre úvodního zápasu turnaje týmů do patnácti let. 

"Do zápasu jsme v prvních minutách nastoupili aktivním napadáním rozehrávky soupeře, ale vytěžili jsme z toho jen pár faulů na stopery. Po pár minutách nás Holanďané začali výrazně přehrávat a my vůbec neudrželi míč na svých kopačkách. Rozdíl byl velice markantní v technice, výběru místa i atletičnosti," uvedl po utkání při hodnocení trenér Karel Havlíček.

"Naši hráči byli bázliví, hráli vše z "jedné" a chyběla odvaha. Zasloužené vedení Nizozemců 3:0 jsme zmírnili na 3:1 a ještě jsme těsně před poločasem šli v dobré pozici tři na jednoho, ale situaci hráči vyřešili špatně. Do druhého poločasu jsme udělali čtyři změny, které přinesly alespoň změnu v agresivitě, risku a "chtění". Na vynikajícího soupeře to ale bylo málo a ten ještě z penalty náskok zvýšil," dodal trenér Havlíček.

U15 Pinatar Cup 2020

Nizozemsko – ČR 4:1 (3:1)

Branky: 17., 25. a 36. Rijkhoff, 72. Van Duiven z pen. – 38. Werani. ŽK: 78. Faltus.

Sestava ČR: Tomas - Míšek (41. Faltus), Divišek, Páviš (41. Konečný), Lopatář - Gaszczyk (41. Novák), Vitarigov (70. Zachoval), Imider (41. Huňa) - Černý (55. Páleník), Koutný (41. Horák), Werani (55. Ingardia).

Foto: Pinatar Arena

Nizozemsko U15 - ČR U15 (30. 1. 2020, Pinatar)