10. 12. 2018

U15: Remíza se Saudskou Arábií a konečné třetí místo

Český tým do 15 let zakončil mezinárodní turnaj ve španělském Albiru remízou 2:2 se Saudskou Arábií. Čeští mladíci prohrávali o dvě branky, ale opět se nevzdali a dokázali dvěma góly utkání srovnat. O branky se tentokrát postarali Osmani a Mašek.

„V posledním utkání jsme byli výrazně lepší, než soupeř. Bohužel jsme neproměňovali šance a soupeř nás potrestal v poslední minutě prvního poločasu. I ve druhé půli jsme byli aktivnější a lepší, ale ze standardní situace soupeř zvýšil na 2:0,“ uvedl po utkání trenér Antonín Barák.

„Naše mužstvo ale opět potvrdilo týmového ducha a velkou převahou si zaslouženě vybojovalo vyrovnání. Klukům je za jejich přístup a odhodlání potřeba poděkovat,“ dodal trenér.

Turnaj ovládlo Španělsko, které vyhrálo všech pět zápasů. Druhé skončilo Mexiko s deseti body a český tým obsadil třetí místo s osmi body. Na dalších pozicích skončilo Rusko, následně Saudská Arábie a Severní Irsko.

Mezinárodní turnaj Albir Cup

Saudská Arábie U15 - ČR U15 2:2 (1:0)

Branky ČR: 64. Osmani, 68. Mašek.

Sestava ČR: Vlček – Rott, Samek (40. Macej), Janečka (45. Kukučka), Jedlička, Grygar (45. Mašek), Novák, Cahel, Život (35. Jurčenko), Osmani, Šmiga.