28. 4. 2018

U15: Reprezentanti uctili v Itálii památku hrdinů z první světové války

První den volna pro výběr České republiky do 15 let na turnaji Delle Nazioni využili reprezentanti i k návštěvě největšího památníku v Itálii, který je věnován hrdinům a bojovníkům z první světové války.

Český tým i přes dobrý výkon v přestřelce proti Anglii chtěl přijít na jiné myšlenky a volný den zahájil cestou do městečka Redipuglia, kde navštívil největší památník padlých bojovníků z první světové války. Při dvacetiminutovém ceremoniálu na místě, které patří mezi největší válečná pietní místa na světě drželi hráči a realizační tým minutu ticha i za české hrdiny, kteří bojovali v letech 1915 až 1917 na frontách v Karst a Isonzu. 

Český tým se setkal také s ředitelem turnaje Nicolou Tomassinim a ostatními soupeři, kteří se k pietnímu aktu připojili. Zítra čeká výběr Antonína Baráka a Jiřího Vorlického souboj v semifinálové skupině o 9.-12. místo s Norskem. To se dnes přesunulo z Rakouska do stejného hotelu, ve kterém pobývá český tým. Utkání začne v 17 hodin na italsko-slovinských hranicích v městečku Miren.