5. 5. 2019

U15: Souboj o třetí místo skončil výhrou Rakouska

Český reprezentační výběr do 15 let zakončil turnaj v Itálii zápasem o třetí místo. V něm vedlo Rakousko již o tři branky, ale utkání nakonec skončilo výsledkem 3:2 ve prospěch rakouského celku.

Oba týmy si vypracovaly během zápasu hodně šancí, ale čeští mladíci je nedokázali proměňovat. To se naopak dařilo Rakousku, které bylo v obou poločasech velmi efektivní.

„V prvním poločase jsme nezvládali souboje o míč. Rakušané byli důraznější a častěji na míči. Těsně před poločasem jsme chybovali v bránění brejku soupeře po našem rohu a Rakušané šli střelou o tyč do vedení,“ řekl po zápase trenér Václav Mrázek.

„V druhém poločase se naše hra postupně lepšila, získávali jsme více míčů a mohli hrát útočný fotbal. Bohužel nás přibrzdila nepřesnost a nedůraz, po kterém Rakousko okamžitě trestalo druhou brankou,“ pokračoval Mrázek.

Český tým snížil na 1:2 ve 48. minutě, jenže Šmiga stál v těsném ofsajdu. Hned z protiútoku soupeř vstřelil třetí gól, opět z pomocí tyče.

„Kluci ale bojovali až do konce, vytvořili si tlak a v samém závěru se nám podařilo dvakrát skórovat po spolupráci Stárka se Šmigou. Na remízu už jsme nedosáhli a skončili v turnaji čtvrtí,“ dodal trenér.

Torneo delle Nazioni

ČR U15 – Rakousko U15 2:3 (0:1)

Branky ČR: 69. a 73. Šmiga.

Sestava ČR: Polanský – Vach (36. Michl), Macej (48. Samek), Stárek, Labík, Kos, Mašek (35. Šmiga), Grygar, Ambros, Osmani (42. Cahel), Jurčenko (55. Korselt).