4. 6. 2019

U16: Češi nastříleli Gruzii čtyři góly

Česká reprezentace do 16 let si připsala v prvním ze dvou přípravných červnových utkání jasné vítězství nad Gruzií. Svěřenci trenéra Radka Bejbla se prosadili dvakrát v obou poločasech a vyhráli jasně 4:0. O výhře rozhodly góly Hodače, Zentricha z penalty, Jedličky a Stránského.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně, napadali jsme vysoko a brzo vstřelili branku po přihrávce za obranu. Po 25 minutách jsme přestali být aktivní a byli nepřesní v rozehravce a soupeř toho vyuzil k několika zakončením. Těsně před poločasem jsme ale proměnili Zentrichem penaltu po faulu na Hodače," uvedl po utkání trenér Radek Bejbl.

"Ve druhém poločase jsme důsledně a aktivně bránili ve středním bloku, získávali jsme hodně míčů a využívali volného prostoru k rychlým brejkum. Z mnoha šanci jsme proměnili dvě zásluhou hrotových útočníků Jedličky a Stránskeho. Soupeř si vytvořil jednu šanci, kdy Kinský vyrazil křižnou střelu na tyč," dodal trenér Bejbl.

ČR U16-Gruzie U16 4:0 (2:0)

Branky: 5. Hodač, 39. Zentrich z pen., 45. Jedlička, 80+2. Stránský.

Sestava ČR: Kinský - Burgo, Vitík, Zentrich, Hodouš (74. Konopásek) - Kudela, Sojka (66. Cohla), Kytka (41. Kulíšek) - Hodač (61. Bastl), Jedlička (61. Stránský), Uriča (61. Číž).