19. 4. 2019

U16 Future: Češi stvrdili výhru v turnaji vítězstvím nad Švédskem

Svěřenci trenéra Radka Bejbla zakončili úspěšné představení na turnaji v Belgii výhrou nad Švédskem. Český tým U16 Future vyhrál v Tubize všechny tři zápasy, když si poradil s Dánskem, Belgií a v pátek také se Švédskem v poměru 3:1.

Švédský tým v prvních dvou zápasech turnaje podlehl Dánsku i Belgii, proti českému týmu se díky gólu Hellqvista ujal vedení v jedenácté minutě.

Českému mužstvu se ale brankou Langhamera podařilo do přestávky vyrovnat, když se záložník pražské Slavie prosadil v jednatřicáté minutě.

A v poslední desetiminutovce se prosadili Nikola Absolon a Denis Višinský, kteří svými góly strhli vítězství na stranu českého týmu.

"V posledním utkání turnaje se na hráčích projevila únava z programu posledních dní. Kombinačně a běžecky jsme nebyli tak kvalitní, jako v předcházejících utkáních turnaje," uvedl po utkání trenér Radek Bejbl. 

"Zlomovým okamžikem utkání byla neproměněná penalta Švédska v 61. minutě, kterou brankář Stoppen chytil. V závěru jsme po dvou krásných kombinačních akcích utkání rozhodli ve svůj prospěch. Hráči zaslouží pochvalu za kvalitní výkony a příkladnou reprezentaci ČR," dodal trenér Bejbl. 

ČR U16 Future – Švédsko U16 Future 3:1 (1:1)

Branky: 31. Langhamer, 70. Absolon, 74. Višinský – 11. Hellqvist.

Sestava ČR: Strnad (41. Stoppen) – Vanc (62. Ferko), Köstl, Kadlec, Vorel (41. Fojt) – Skopal (62. Jurčák), Fabiánek, Langhamer (41. Adamec) – Krůta (52. Višinský), Rehwald (52. Absolon), Vyhlídal (52. Manuel).