17. 4. 2019

U16 Future: Výhra nad Belgií zajistila prvenství v turnaji

Český tým U16 Future navázal na úterní vítězství 4:2 nad Dánskem a v druhém utkání turnaje v belgickém Tubize porazil domácí výběr 2:1 díky gólu v poslední minutě zápasu, kdy se prosadil Fabiánek. Český tým si s ohledem na ostatní výsledky turnaje zajistil celkové prvenství.

Český tým vedl po prvním poločase 1:0 díky brance Absolona. Domácí výběr ale dokázal srovnat ihned po změně stran, když se trefil Van Den Borre.

V závěru utkání ale gólem strhl vítězství na stranu českého týmu Jakub Fabiánek. Tým trenéra Radka Bejbla se utká v pátek v posledním utkání od 11:00 se Švédskem.

„Bylo to vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, v druhém se to otočilo a domácí byli lepší. Podali jsme ale odvážný a konstruktivní výkon. Obě branky jsme vstřelili po přesných kombinacích v poslední třetině hřiště,“ uvedl trenér Radek Bejbl.

„Touto výhrou jsme si zajistili vítězství v turnaji. V pátek dopoledne nás čeká ještě utkání se Švédskem,“ dodal Radek Bejbl.

Švédský tým v prvních dvou zápasech inkasoval sedm branek, když nestačil na Belgii (1:3) a na Dánsko (1:4).

Belgie U16 Future – ČR U16 Future 1:2 (0:1)

Branky: 41. Van Den Borre – 24. Absolon, 80. Fabiánek.

Sestava ČR: Stoppen – Vorel, Kadlec, Ferko, Fojt – Absolon (52. Fabiánek), Jurčák, Langhamer – Višinský (52. Krůta), Adamec (62. Rehwald), Manuel (52. Vyhlídal)